Wpis z mikrobloga

@madstorm: Siemano :D możemy razem ogarnąć (mniej więcej) jakieś wyliczenie, nie trzeba u nas podawać numeru pesel, ale przez to 4 TU odpadają i nie podadzą składki :/ podbijaj na priv, to zobaczymy co da się zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fromasz56: nie ma problemu podać fejkowego pesel na swój rocznik, swojego miasta i ulicy 200m dalej. Towarzystwa, które wycenę chcą podać przez telefon są u mnie od razu skreślane.
no ale jak Ty Mirku chcesz sobie zrobić ocenę ryzyka na fejkowych danych?


@fromasz56: No nie kumam z czym masz problem... podajesz lipne dane, z wyjątkiem danych auta - te w miarę prawdziwe, i masz wyliczenie składek, bez zapisywania się do ich gównobaz... w czym problem ?
@RobertKowalski: Problem w tym ze oc nie wylicza sie tylko na podstawie danych auta. Dużą role grają Twoje dane, np miasto w ktorym mieszkasz, a przede wszystkim Twoja dotychczasowa historia ubezpieczeń którą wyliczający moze sprawdzic wlasnie po peselu.
@Wojtas9: Szukasz problemu... ja wszystkie ubezpieczomaty zawsze jechałem z generatorem peseli i gdy ostatecznie decydowałem się na jakieś ubezpieczenie składka była prawie identyczna z tym co wcześniej dostawałem na fejkowych danych.
@madstorm: Zapraszamy na nasz kalkulator OC https://kalkulator.ubea.pl Jeśli nie podasz numeru PESEL, nie otrzymasz propozycji składek od wszystkich ubezpieczycieli, ale kilka będziesz miał. Jeżeli nie chcesz zamawiać kontaktu telefonicznego z agentem towarzystwa, to nie musisz też podawać numeru telefonu
@RobertKowalski: nie szukam problemu tylko wiem jak naliczane sa skladki ubezpieczenia. Nie jest wykluczone ze akurat Tobie wyszło podobnie, pewnie nawet znalazłoby się kilka osob ktorym wyszłoby identycznie, ale to zbieg okolicznosci a nie reguła. Oczywiscie jesli komuś zalezy na dokładnosci co do 200żł to mozna uznac ze beda dzialac te porownywarki na fejk danych.

z ciekawosci wiliczylem sobie skladke bez wrazliwych danych personalnych z kalkulatora podanego powyzej i jest ona
@RobertKowalski: @RRybak: Nikt nie zabroni podania fejkowych danych, ale w większości przypadków ceny się nie będą zgadzały z ostatecznymi, jeżeli już ktoś tak zamierza zrobić, niech będzie miał to na uwadze, bo później płacz, że podają 600 zł, a przy zakupie wyświetla 850 zł i komentarze typu: "oszukujecie ludzi, nie polecam!!!1" . Sprawdzamy kalkulację, a tam imię: "niepodam" nazwisko: "hehe", zaznaczony brak podania numeru pesel, brak wpisanej szkody.

Jeśli już
@mfind: Przemyślę, podpytam obecnego agenta i w możliwe że w ciągu kilku dni się odezwę.
@Ubea_pl: Ok, w takim razie może wiesz czym grozi podanie peselu? Rozumiem że są towarzystwa które wyciągają dane z bazy CEPiK na podstawie pesel?