Wpis z mikrobloga

co ludzie mają że telefon to wyznacznik majetności ? podobnie z samochodem, od kiedy jest wyznacznikiem posiadanych pięniedzy ??


@ArchitectTravel: Bo telefon tak jak zegarek jest twoją wizytówką. Jak chcesz uchodzić za bezdomnego to kupujesz Timexa, a jak za człowieka z klasą to celujesz wyżej.
@ArchitectTravel: To chyba taka przypadłość ludzi "bogacących się", gdzie telefon jest wyznacznikiem statusu wśród sąsiadów/rodziny/znajomych. Podobnie jest zresztą z autami. Parę lat temu, będąc w Niemczech (w Augsburgu) zdziwiłem się, ile jeździ tam Loganów, Fiest, albo Opli Astra, ale potem dotarło do mnie, że tych ludzi pewnie byłoby stać na jakieś Passaty albo nawet Audi (bo przecież kochają swoje auta), ale nie mają takiej potrzeby, bo działa, to działa, dowiezie dupę
podczas gdy ktos ma do wydania 1000zl na telefon to będzie wychwalał xiaomi, ale wątpie ze gdy ma 2600 zdecyduje się na mi6, prędzej s8 jesli nie iphone.

@prawdziwek: miałem do dyspozycji w firmie tele jak nowy Galaxy S czy iPhone 7, Huawei P10. Wybrałem Xiaomi Redmi 4X za 699zł brutto w proline bo więcej mi nie potrzeba, a ekran 5" i bateria 4100mAh trzymająca 3dni to dla mnie coś pięknego.
Bo telefon tak jak zegarek jest twoją wizytówką. Jak chcesz uchodzić za bezdomnego to kupujesz Timexa, a jak za człowieka z klasą to celujesz wyżej.


@KochanekAdmina: telefon wyznacznikiem statusu? Chyba w gimnazjum XD Nie wmówisz mi chyba że poważni dorośli ludzie zaglądają innym na tył obudowy ich telefonu by sprawdzić z kim mają do czynienia XD
podczas gdy ktos ma do wydania 1000zl na telefon to będzie wychwalał xiaomi, ale wątpie ze gdy ma 2600 zdecyduje się na mi6, prędzej s8 jesli nie iphone.


@prawdziwek: Tak uważasz, bo uznajesz te telefony za obiektywnie lepsze. A gdy ktoś się nie zgodzi wnioskujesz, że to z powodu braku pieniędzy, co jest formą snobizmu.
Ja mam Mi6 za 1500zł, bo dla mnie taki S8 oprócz ładnego ekranu i aparatu ma
@Quelaag: Dziwnym trafem większość płaczących tutaj o tym jak to telefon jest gówno warty i nic nie znaczy mają XIAOMI ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fajnie się chłopaki liżecie po jajkach, a to dlatego że nikt inny prawie z wami tu nie dyskutuje, bo ludzie mają to w dupie. Natomiast wy musicie sami się utwierdzać w tym, że warto wybrać XIAOMI.
@Ortofenylofenolan_sodu Normalnie. Miałem ostatnio taką sytuację - koleżanka musiała konfigurować klienta poczty, żeby zrobić to, co telefony potrafiły już naście lat temu. A jak nie ma zasięgu, to masz wała.

Ale rozumiem - to nie obostrzenia systemu są chore, tylko użytkownicy źle go używają. Najwyraźniej dla niektórych iphoniarzy wszystko czego ich telefon nie ma jest zbędne.