Wpis z mikrobloga

Wykopiecie?( ͡° ͜ʖ ͡°)

Elon Musk przedstawi za 5 dni uaktualniony plan kolonizacji Marsa

Mija rok od zeszłorocznego Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego (IAC), podczas którego Elon Musk zaprezentował światu sposób, w jaki SpaceX ma zamiar dostarczyć ludzi na Czerwoną Planetę w celu jej kolonizacji i uczynienia z ludzkości cywilizacji multiplanetarnej. Już za pięć dni przedstawiona zostanie nowa, uaktualniona wersja, z mniejszymi lub większymi poprawkami dotyczącymi samej rakiety marsjańskiej, czy też sposobu finansowania całego przedsięwzięcia.

Link do znaleziska:Zapowiedź 68. Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego

Konferencja Elona Muska jest zaplanowana na 29 września o 06:30 czasu polskiego i będzie transmitowana na żywo. Jeśli chcesz być zawołany godzinę przed startem transmisji to zaplusuj ten wpis (ʘʘ)

#spacex #eksploracjakomosu #elonmusk #technologia #kosmos #mikroreklama
O.....Y - Wykopiecie?( ͡° ͜ʖ ͡°)

Elon Musk przedstawi za 5 dni uaktualniony plan k...

źródło: comment_eQVz4Hz4MjR3miZwGZfDsUnT2bTyONAj.jpg

Pobierz
  • 30
Hej tutaj jest lista skrótów, które pojawiły się do tej pory w tym wpisie i jego komentarzach.

IAC - International Astronautical Congress, annual meeting of IAF members
OCISLY - Of Course I Still Love You (Marmac 304) – “Oczywiście, że wciąż cię kocham” – Pseudonim barki ustawianej na Atlantyku, służącej jako lądowisko dla pierwszego stopnia rakiety. Następca JRTI.

Jestem botem

@OCISLY: Fajnie, mam pytanie. Czy to oficjalna strona SpaceX? Jeśli tak, to czemu w ogóle powstała? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie żebym miał coś przeciwko, ale czy SpaceX ma jakieś plany / kontrakty w Polsce?
@OCISLY: Fajnie. Rok temu Musk powiedział, że SpaceX nie może zatrudniać obcokrajowców, dlatego zapytałem o Waszą stronę i ewentualne kontrakty za granicą.
Fajnie że coś polskiego poleci w przestrzeń, zapewne zostali wybrani ze względu na cenę wyniesienia satelity ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@OCISLY: Warto zauważyć, że dziewczyna z załączonego zdjęcia (jeśli ktoś lub coś zatrzymało ją w tej pozycji), ma nie lada problem, bo utknęła w tym miejscu, póki ktoś jej stamtąd nie ściągnie. Ewentualnie będzie powolutku dryfowała, z racji niewielkiej szansy na całkowite zatrzymanie.

Ciekawe czy do nadania sobie minimalnego pędu wystarczyło by zdjąć buta i cisnąć nim z całej siły w przeciwnym kierunku.
Xodet - @OCISLY: Warto zauważyć, że dziewczyna z załączonego zdjęcia (jeśli ktoś lub ...

źródło: comment_QgZUTpDGi0vEk96zwjAtWygF09T0SvXK.jpg

Pobierz
@OCISLY: Ciekawe jak sobie poradzą z promieniowaniem kosmicznym. Niby można wszędzie dać ekrany, ale jak jedna wiązka przejdzie i trafi jakiś podzespół, no to #!$%@? może całą rakietę strzelić.
Ja bym się nie napalał na te jego plany, że za 5 lat czy ileś mu się uda. Jeśli za 20 dadzą radę, to będzie dobrze. Te optymistyczne szacunki to oczywista zarzutka dla inwestorów.
@Xodet: Zawsze można nosić ze sobą małą puszkę WD-40. Strumień z dyszy powinien wywołać odpowiedni odrzut (sory za byle jaką nomenklaturę, nie jestem specjalistą od fizyki). Czyżbym odkrył kolejne zastosowanie dla WD-40?