Wpis z mikrobloga

Czesto jak stoje przy automacie z kawa i patrze na dostępne nominały monet, to robi mi sie tak strasznie przykro, ze wszystkie "miedziaki" sa dyskryminowane i uznawane za gorsze.

Nie potrafie zniesc smutku, ktory wypelnia moje serce. Nie chce nawet myslec o tym jak podle czuje sie taka pięciogroszówka...

I co to za tekst, ze "miedz to tylko przyjmujo na skupie panie!". Jakby ktos do Was tak powiedział?! To okropne!

Wyjmuje wtedy przy automacie po jednej monecie z kazdego "zoltego" nominału. I wrzucam po pare razy, niech sobie przelecą z gory na dol. Wyjmuje je znowu i znowu wrzucam. mają wtedy przejażdżkę zycia! Choć namiastkę bycia użytym. Gdy zbieram je pozniej z kieszonki na monety, radośnie trzepocząc zabezpieczająca klapką, to wyglądają tak jakby sie troszkę uśmiechały.

Potem ododzę ocierając łzę. W sercu robi sie cieplo od uczucia spełnienia...

Zaprawdę powiadam Wam Mircy...warto czynić dobro!

#pasta #heheszki
Pobierz urwis69 - Czesto jak stoje przy automacie z kawa i patrze na dostępne nominały monet,...
źródło: comment_RifS0PZ7Vx4ECY1J5NBfsoGP44SPBcNW.jpg
  • 24
robi mi sie tak strasznie przykro, ze wszystkie "miedziaki" sa dyskryminowane


@urwis69: i dobrze, była okazja #!$%@? to gówno parę lat temu, ale janusze podniosły raban bo hurr durr ceny podniosom! W Polsce jak w lesie #!$%@?, a mogło być tak pięknie. A nie, wejdziesz do sklepu i jedna kasa czynna, bo pracownicy siedzą i liczą to gówno, o kosztach transportu i przechowania tego dziadostwa nawet nie wspomnę.
@urwis69: no i? po pierwsze to miedziak w strefie euro jest wart 4x tyle co w PL, po drugie to mimo to niektóre kraje się z nich rakiem wycofują, a po trzecie w krajach skandynawskich czy Czechach się z bezwartościowych monet już dawno wycofano, bo więcej z nich szkody niż pożytku. Polska jednogroszówka jest jedną z najmniej wartościowych monet w cywilizowanym świecie i nie podlega to dyskusji.
@loginnawykoppl nie odwracaj kota ogonem. Motywem przewodnim twojego wysrywu bylo w "w Polsce jak w lesie". Wartość miedziaka takiego czy srakiego nie ma tu żadnego znaczenia.

W DE sa nadal miedziaki 1,2,5. A wiesz czemu? Bo niemieckie Janusze podniosly raban, ze hurr durr mein geld!

W NL chcieli wycofac miedzaki ale tamtejsze Janusze podniosly raban rowniez. Nee! Niet mijn geld aub!
Udalo im sie zlikwidować 1 i 2 centy ale 5 nadal