Wpis z mikrobloga

Mirki, znacie jakiś emulator PLC z obsługą drabinki, działającego pod win8/win10 x64?
Może być demówka, bez jakichś wysoce wyspecjalizowanych opcji.

Mając dostęp do sterownika Mikro PLC używałem PLCcomunicatora, alebez fizycznego sprzętu soft jest bezwartościowy.

Step7lite działa tylko pod wXP, itrilogy się wywala, a na logo siemensa nie mam aż tyle samozaparcia ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#automatyka #plc może jeszcze #sterowniki
  • 13
@RBNG: @prondzyk: @Pribadi:
Mowa zatem o simatic-u (byłym tia portal) i zawartym w nim pakiecie z symulatorem.

Nic ciut mniej skomplikowanego do klepnięcia kilku szczebli na kolanie? ()

@Nutaharion: rzecz w tym, że na ten moment nie mam aż tyle chęci i czasu żeby zapanować nad softem siemensa.
To za duża armata do strzelania w muchy.
@Wegrzynski: w googlach widzę że odwiedzałem już dział downloadu.
Niestety, w codesys store nic nie ma.
W szczególności to o co chodzi, tj. CODESYS V3.5.

Ogólnie po kilkaunastu dniach dochodzę do wniosku, że programowalne systemy sterowania to jest ciężki temat do ugryzienia na własną rękę.
Chyba że w arduino zainwestuję :\
@Dibhala ale właściwie to nie wiem co chcesz robić, uczyć się programować to czy tylko zobaczyć czy wymyślona przez ciebie drabinka sie skompiluje/bedzie działać tak jak zakładałes?
@Wegrzynski: dzięx, nie potrafiłem dokopać się do tego, mimo wzmianek w kilku sekcjach na witrynie.

@karoluch25: kupić niekoniecznie, bowiem demo jest w zupełności wystarczające.
Zwłaszcza po tym, jak dostałem info, że logo8 siemensa ma wbudowany prosty symulator.

Podejrzewam jednak, że cała przygoda rozpocznie się tak naprawdę z simatic-iem.