Wpis z mikrobloga

Ostatnio zmontowałem sobie bardzo wydajny komputer - po części do pracy, ale też do VR i innych gier (32 GB RAM, GTX 1080, SSD, itp). Teraz urodził mi się pomysł, żeby zainstalować jakiś symulator lotu i trochę się pobawić - na 3 monitorach powinno być w miarę fajnie :)

Stąd pytanie. Możecie polecić jakieś kontrolery (joysticki, pedały) i sam symulator, żeby działało to i wyglądało w miarę realistycznie? Póki co jedyna moja styczność z pilotażem to obejrzane wszystkie możliwe dokumenty na Discovery na ten temat (Katastrofy, Paniki, Megalotniska...), więc fajnie, jakby dało się ustawiać jakieś mniej wymagające poziomy trudności na początek :)

#pcmasterrace #lotnictwo #gry #symulatory
  • 14
@sowiq: digital combat simulator i modul A10c do tego joystick thrustmaster hotas warthog. Bardziej realistycznie sie nie da, bo to joy pod ten samolot robiony. A i nada sie pod cywilne latadla typu FSX czy Xplane (bardziej polecam xplane)
@sowiq nie znam się specjalnie, ale się wypowiem :) kiedyś latalem na IŁ2 sturmovik, realia 2ws, dość mocno realistyczne (na początku nie mogłem nawet wystartować) , używałem do tego zwykłego joysticka 2D I klawiatury. Po jakimś czasie miałem okazję zagrać u kolegi na wypasionym joy'u w wieloma przyciskami i w 3D nawet nie mogłem sobie wyobrazić jak wiele przyjemności straciłem grając długo na 2D I klawiaturze. Zazdroszczę zestawu jakim operujesz:)
@RiftCat Jak mi cwaniaki zrobicie hełm w którym będę widział swój domowy kokpit, joya i przepustnicę to możemy gadać o vr w symulatorach lotu. Jak nie, to nadaje się to tylko do strzelanek typu war Thunder.

@sowiq Wojskowe DCS plus moduły, BMS - obydwa dość mocno hardcorowe.
Cywilne FSX w tym jakieś odmiany jak Prepar3D. Xplane11. Plus dodatki do nich, też mogą być mocno hardcorowe.
@Mekki: nie potrzebnie pasywna agresja. Dla niektórych VR do tego pasuje. W przypadku chęci utrzymania kokpitu w widzeniu będzie jednak potrzebne mixed reality - na to jeszcze trzeba trochę poczekać.