Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy tylko ja odniosłem wrażenie, że odkąd PiS rządzi to co raz głośniej szczekają wszyscy fani teorii spiskowych, chemtrails, antyszczepionkowcy, fani altmedu i inne #!$%@??
Zbieg okoliczności?

Pamiętam, że jak na Krakowskim Przedmieściu bronili krzyża to przy okazji było dużo fanów chemtrails. Rozdawali takie karteczki z linkami o NWO i innym syfem xDD

#kiciochpytana #przemyslenia #pytanie #medycyna #teoriespiskowe #szczepienia
  • 8
@paramedic44: W tym przypadku podobieństwa się przyciągają. Wyborcy PIS to w dużym stopniu ludzie trawieni ciągłym poczuciem krzywdy i zagrożenia. A to Żydzi, a to komuna, a to lewactwo czy inna ubecja są odpowiedzialni za ich obecne położenie (taka eksternalizacja przyczyn). Czym się to różni u podstaw od postawy altmedów i ich wiary w chemtrails, spisek bigfarmy i inne durnoty?
@nontepeto: tak, z tym że zasada działania jest taka, żeby zebrać ludzi czujących się pokrzywdzonymi, zagrożonymi, bezradnymi i podsycać w nich te uczucia; wytworzyć więź poprzez "walkę" z mitycznym wrogiem, co da poczucie jedności, wspólnych celów, wartości itp., itd., Na tej samej zasadzie wybił się Rydzyk. Może część z Was jest za młoda, żeby pamiętać ale w latach największego rozkwitu Radia Maryja było tam najwięcej szczucia na "innych" -
wrogów Polski,