Wpis z mikrobloga

Ale tak samo jakbyś położył na środku ulicy sztabkę złota i poszedł... Nadal jest to kradzież osoby która tą sztabkę zabierze. Nadal nikt nie wypiera się że winny zniknięcia jest złodziej.... A jednak wiele osób stwierdzi że pozostawienie sztabki na ulicy zwiększa prawdopodobieństwo że ktoś ją ukradnie.


@crowfire:

Według tej logiki, już będąc kobietą zwiększasz swoje szanse na bycie zgwałconą, więc nie bądź kobietą?

#januszeanalogii #fucklogic
  • Odpowiedz
@slvk: > > osoba mająca po kolei w głowie nie dopuści się tego czynu. widząc nietrzeźwą i ledwo kontaktującą kobietę na imprezie nie zaciągnie jej w ustronne miejsce by "sobie ulżyć". ktoś normalnie myślący widząc samotnie idącą przez park kobietę nie rzuci się na nią by ją zgwałcić, bo jest sama albo ma "prowokujący ubiór".

Czyli osoba mająca po kolei w głowie nie dopuści się czynu kradzieży. Widząc NIE SWOJĄ sztabkę, nie zabierze jej wiedząc że nie należy do niej. Ktoś normalnie myślący widząc rzeczy należące do innych nie myśli o ich zabraniu. Prowokujące błyszczenie złota "NORMALNYCH" ludzi nie skusi do popełnienia kradzieży.

A jednak
  • Odpowiedz
@crowfire: już dostarczam. Otóż jeśli leży sztabka złota to ktoś może uznać, że właściciel stracił nią zainteresowanie czyli nie obrazi się jeśli ktoś weźmie. Jeśli laska ma miniówkę i dwa promile to tylko idiota pomyśli że nie obrazi się za s--s niespodziankę.
  • Odpowiedz
jakie to są niby dodatkowe przesłanki zwiększające prawdopodobieństwo gwałtu?


@slvk: Jak nie rozumiesz analogii jaka ci napisal @crowfire to musisz sie chyba cofnac do szkoly albo przestac wypowiadac na takie powazne tematy, bo masz braki w samodzielnym wyciaganiu wnioskow.
  • Odpowiedz
@drhipis: Nie. Jak weźmiesz sztabkę jesteś złodziejem. Nie ma że jak jest niczyja, jest Twoja. No jedynie przyznaje że ktoś może zgłosić sztabkę na policję, że zagubiona... choć laski nikt na policję zgłaszać nie będzie że idzie samotnie ciemną aleją.

Ale dziwi mnie myślenie niektórych ludzi... klapki na oczach jak u kobył... skoro g---t i kradzież to dwa różne paragrafy... to w ŻADNYM zakresie nie mogą mieć wspólnych "zachowań", to nie można przez porównanie coś im uzmysłowić. Do cholery gdzie ludzie się tak "wychowują" że w dyskusji uważają że coś jest tylko czarne lub białe... życie posiada tysiące, miliony kolorów... każda sprawa jest inna, każdy problem można opisać z tysiąca przyczyn, argumentów i opinii.

Jak zapytasz każdego... winny jest g--------l. Ale to nie zmienia że cała otoczka gwałtu nie ma miliona innych rzeczy i spraw które na ten fakt wpływają. Tak jak nie można niczego zbadać bez wpływu innych parametrów.. tak nie można mówić o gwałcie TYLKO na zasadzie "czarno -
  • Odpowiedz
@crowfire: nie. dlatego, że to 'przeciwdziałanie' polega na tym że zaczynasz mowić co kobieta może a co nie może. a potem rozliczasz ofiarę. Dodatkowo takie podejście potęguje przekonanie, że jak w miniówie to łatwa, jak łatwa to chętna, jak chęta to mogę.

A twojego odbicia mojego argumentu nie rozumiem. można składniej?
  • Odpowiedz
@slvk: mam prawo do nietylaności cielesnej? Tak
Wchodzę w młyn kibiców Wisły w szaliku Cracovii? Nie.
Dlaczego? Bo istnieje coś takiego jak zdrowy rozsądek.
Podobnie, wychodząc z domu, zamykam drzwi na klucz choć przecież kierując się twoją logiką nie potrzebuję tego robić.
  • Odpowiedz
@slvk: Zgadzam się z tym, że nie ma wymówek i usprawiedliwień dla gwałtu. Jest jednak jedno "ale" które mnie w tym wszystkim wkurza. Mianowicie są to skąpo ubrane kobiety i moda/przyzwolenie na emanowanie seksem w miejsach publicznych. Sam ostatnio przechodząc po centrum Krakowa dostałem prawie skrętu szyi oglądając się za kobietami. O ile pierwsze parę minut było całkiem spoko, o tyle później kolejny widok gołego dupska, odsłoniętych cycków czy brzucha
  • Odpowiedz
nie. dlatego, że to 'przeciwdziałanie' polega na tym że zaczynasz mowić co kobieta może a co nie może.


@drhipis: Nikt ci nie mowi, ze masz przypinac rower na miescie, albo zamykac samochod. Nie ma takiego nakazu. A robisz to? Bez sensu, przeciez to nielogiczna strata czasu.
A w "podejrzanych" dzielnicach? A nie czekaj, przeciez nie ma "podejrzanych" dzielnic. We wszystkich szanse na rabunek sa takie same i nie nalezy byc
  • Odpowiedz
@KEjAf: celem tej grafiki jest dotarcie do ludzi, którzy usprawiedliwiają gwałty i/lub częściowo lub całkowicie zrzucają winę za tragedię na ofiary gwałtów. nikt nigdzie nie twierdzi, że skoro winę ponosi sprawca, a nie osoba poszkodowana, to nie ma sensu zamykać drzwi do mieszkania na noc (jak to niektórzy nieumiejący czytać ze zrozumieniem zinterpretowali)
  • Odpowiedz
@slvk: ahm, a czy myślisz (wracając do historyjek) że ten pierwszy rabin usprawiedliwia złodziei i zrzuca winę na właściciela roweru?

Pewnie zarzuciłby mu głupotę jeśli tamten zostawi jakąś karbonową szosę na noc nieprzypiętą w pustym parku. No i chyba słusznie, czy myślisz że takie coś nie byłoby głupie?
  • Odpowiedz
@slvk: wydaje mi się że ta twoja grafika ma trochę wydźwięk typu "nie przejmuj się tym czy przypinasz rower i gdzie go zostawiasz, to nieistotne czynniki, jedynym znaczącym jest zła intencja kogoś innego".
  • Odpowiedz