Wpis z mikrobloga

Z jednej strony twierdzisz że ktoś oskarża kobiety o spowodowanie gwałtu zbyt krótką spódniczką a z drugiej że z reguły ta kobieta jest ubrana skromnie. Nie dodaje się.


@KEjAf: no nie dodaje się, bo sam zarzut jest debilny. Jestem winny temu, ze ktoś ma dziwne wyobrażenia czy co?
Ani gwałt w alejce, ani gwałt przez skąpe ubranie nie jest prawdą, nie w zdecydowanej większości.

Twierdzisz że pijana rozebrana nastolatka na pustej ulicy nocą to nie
  • Odpowiedz
Good. To popytaj.


@Naxster: ;-) nie zamierzam. Aż tak bardzo mnie to nie interesuje i wątpię że zostałbym dobrze odebrany prosząc znajomą żeby mi opowiedziała o tym czy, kiedy i jak ktoś ją molestował.

no nie dodaje się, bo sam zarzut jest debilny. Jestem winny temu, ze ktoś ma dziwne wyobrażenia czy
  • Odpowiedz
co wyklucza poprzednie, bo nikt by skromnie ubranej dziewczyny nie posądził o to że zawiniła złym ubiorem


@KEjAf: Nie wyklucza, bo znawcy z internetu, somsiadki z balkonu, koledzy z pracy wiedzą lepiej. Bez jakiegokolwiek dowodu.

a później z kolei o tym jak częste jest napastowanie wśród zwykłych kobiet (moich znajomych) co jest rozłączne z dwoma powyższymi

Niby jak? Powszechne molestowanie = powszechny pogląd, ze "oj to tylko takie tam, sama się prosiła
  • Odpowiedz
@KEjAf: JA tu po prostu widzę grupę "lewaków" którzy z radością podają sobie przykłady jak to Polak w Anglii coś ukradł. To właśnie tu widzę. Dezinformację, głupotę, złą wolę wykoślawienie faktów.
nie winę ludzi, akurat tu, bo wierzę, że po prostu mają złe informacje.
Ale nie będę przyznawał im racji, że Polacy to złodzieje.
  • Odpowiedz
@Naxster: no dobra, trochę cię tu utożsamiam z OPem, przez to zarzucam ci rzeczy niesłusznie.

Miałem na myśli tyle że zarzucasz Mirkom że piszą tu o "przypadkowych gwałtach" w ciemnych uliczkach z krótkimi spódniczkami i tak dalej, choć jest to dalekie od sedna problemu. Ten zarzut kierowany powinien być do @slvk a nie komentujących, bo to OP poruszył ten a nie inny temat, wymieniając krótkie spódniczki, alkohol i ciemne uliczki.

Ma sens? Wszelkie pretensje o to że temat jest niewłaściwy kierowane powinny być do tego kto
  • Odpowiedz
@KEjAf: gdybyś czytał ze zrozumieniem, to może zauważyłbyś, że nie wymieniam tego jako przyczyny a krytykuję ludzi, którzy w tym doszukują się przyczyny gwałtu
  • Odpowiedz
@KEjAf: Czy usprawiedliwiają gwałcicieli to nie wiem. Ale na pewno tworzą nowych. To już chyba lepiej dla nich sądzić, że usprawiedliwiają?
No i jest jeszcze jeden ważny element układanki, reakcja ofiary. OGROMNA ilość gwałtów jest niezgłaszana. W jaki sposób tworzenie "poradników antygwałtowych" pomaga w tej kwestii? Czy nie generuje to w kobiecie poczucia, ze jest jakoś winna? Czy wypytywanie jej o to gdzie była, ile piła to to co powinna usłyszeć?

Ty widzisz tu tylko ten temat i tylko te opinie. Zarzucenie ludziom czegoś czego nie mówili.
  • Odpowiedz
gdybyś czytał ze zrozumieniem, to może zauważyłbyś, że nie wymieniam tego jako przyczyny a krytykuję ludzi, którzy w tym doszukują się przyczyny gwałtu


@slvk: jeśli masz więcej niż 10 lat to powinieneś wiedzieć że w każdej twojej wypowiedzi liczy się nie tylko to co dosłownie powiedziałeś, ale też to jak to powiedziałeś, w jakim kontekście i że w ogóle cokolwiek powiedziałeś.

Na przykład jak Korwin mówi że "za Hitlera były niższe podatki" no to gdyby ograniczyć się do dosłownego znaczenia tego co powiedział należałoby uznać że "no dobra, może i były" i zakończyć temat, ale jednak ludzie się tym nieco bardziej
  • Odpowiedz
@slvk: @Naxster: Nie no zajebiście panowie że tak wspaniałomyślnie sobie lekceważycie ofiary gwałtów "stereotypowych", w końcu to nie "sedno problemu" i można olać a nawet uznać za szkodliwe mówienie o tym - a wg cytowanego raportu to wcale takie marginalne znowu nie jest (20% miejsce odosobnione, 16% nieznany agresor - to do #!$%@? nędzy nie jest mało!). Tacy sami jesteście w swoim męskim lekceważeniu jak ci którzy radzą
  • Odpowiedz
@jast: no i to też prawda i, jak pisałem, dla mnie to jest jasne jak słońce (z czym @Naxster, jak pisałeś, się nie zgadzasz, co moim zdaniem jest bardzo głupie), że jak pijana nastolatka, nie bardzo ubrana spaceruje nocą po ciemnych uliczkach, to jest to ewidentny przejaw braku ostrożności i narażanie się na złe rzeczy.

Wciąż oczywiście jeśli ktoś jej zrobi krzywdę to jest to jego a nie
  • Odpowiedz
@jast:

a) 8%
b) nie są lekceważone, a mają nadmierną uwagę poświęconą
c)...która i tak daje gówniane rady w stylu "nie chodź nocą, nie ubieraj mini"
d) tak szkodliwe jest dawanie gównorad. Uznawane jest 98% przypadków gwałtu za #!$%@? warte, uczeni są kolejni faceci, ze gwałt to tylko w ciemnej alejce by powiedzieć co? Nie chodź ciemnymi alejkami? ACH DZIĘKI CI WYBAWCO. Uratowałeś dziesiątki kobiet, które bez ciebie na pewno
  • Odpowiedz
@Naxster: i te 8% jest mało dla mnie mało wiarygodne,

z twojego komentarza wyżej :

Najczęściej wskazywanym sprawcą próby gwałtu jest były partner (34 procent), kolega/przyjaciel (27,2 procent), mężczyzna znany „z widzenia” (20,4 procent) lub dopiero co poznany (18,4 procent). Tylko w ponad 16 procentach przypadków próby gwałtu dokonał mężczyzna nieznany kobiecie.

Najczęściej sprawcą gwałtu był były (63,3 procent) lub obecny partner (21,4 procent). Te dwie grupy sprawców zdecydowanie najczęściej pojawiają się w odpowiedziach respondentek (tabela 58). W ponad 14 procentach przypadków sprawcą był mężczyzna, którego kobieta dopiero co poznała, w ponad 11 procentach – kolega lub przyjaciel, w ponad 9 procentach – mężczyzna znany jedynie z widzenia, tylko w ponad 8 procentach przypadków ktoś, kogo kobieta wcześniej
  • Odpowiedz
że jak pijana nastolatka, nie bardzo ubrana spaceruje nocą po ciemnych uliczkach, to jest to ewidentny przejaw braku ostrożności i narażanie się na złe rzeczy.


@KEjAf: wystarczy pijana osoba noc i ciemna uliczka. Możliwe problemy:
- zgubienie się
- pobicie
  • Odpowiedz
Mało wiarygodnie to brzmi jeśli zaraz obok siebie podajesz dwa razy większe lub mniejsze wartości w odpowiedzi na te same pytania.


@KEjAf: ........................
  • Odpowiedz
@Naxster: gwałtu/próby - faktycznie, masz rację, nie zauważyłem.

czemu więc tak się #!$%@?ście do gwałtu?


Jeszcze raz ci powtórzę: dlatego że op rozpoczął dyskusję o gwałcie w takich okolicznościach. Gdyby to był wpis o czymś innym to komentarze też byłyby o czymś innym. Nie wiń komentujących za to że nie zmieniają tematu. () Nawet jeśli inny wydaje ci się ważniejszy -
  • Odpowiedz