Wpis z mikrobloga

Cześć Mirkowie,
Może ktoś poleci jakąś ciekawą książke traktującą o #psychologia lub #neurobiologia #neuropsychologia ?
Zależy mi w gruncie rzeczy na czymś bardziej przystępnym; czytam najwięcej w tramwaju lub chwilę przed snem. Mimo wszystko jestem w stanie się przekonać do bardziej fachowej i zawiłej literatury, jeśli uważacie to za typowy "must-read".

Ostatnie z tych klimatów, co przeczytałem była książka "Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem" Oliviera Sacksa.
link
Książka jest zbiorem opowieści o neurologicznie chorych osobach, z którymi do czynienia miał autor. Każdy z przypadków niesie ze sobą ciekawe refleksje a całość wciąga tak, że ma się ochotę wracać do czytania w każdej wolnej chwili.
Polecam od siebie bardzo i jeśli macie coś podobnego, to byłbym bardzo wdzięczny.

Jeśli chodzi o książki psychologiczne, to muszę zaznaczyć też jednak, że raczej unikam szerokim łukiem książek motywujących, poradników i tym podobnych.

#pytanie #ksiazki
  • 3
@Wicemistrz_Rzutu_Plodem: Jeśli podobał Ci się O. Sacks, to sprawdź też: Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym, Daniel Kahneman.

Warto też pogrzebać na półce z literaturą opisaną jako "kognitywistyka"; także w jej róznych odmianach, jak np. teorie podejmowania decyzji opisane przez Nicholasa Taleba w czterotomowym cyklu Incerto (część wyszła po polsku).

Jednymi z najbardziej przystępnych materiałów na granicy neurobiologii i psychologii były wykłady i książki Roberta Sapolskyego.

Bardzo fajne było: Drive.