Wpis z mikrobloga

@sorhu: Tak. Bo to wcale nie jest takie oczywiste. A ma ustąp - ale tym którzy by jechali z tej drogi po prawej. Zauważ, że nie ma pierwszeństwa łamanego -a B jest na tej samej drodze. A nie może wiedzieć jakie znaki ma/nie ma B.
"ustąp" dla A, nie ma żadnego innego sensu, jak przepuszczać wszystko z góry i z prawej?

Jakby B miał też ustąp (o czym ja nie muszę wiedzieć, ale mogę domniemywać, bo nie ma łamanego pierszeństwa) to też? Raczej nie - B skręca w lewo - z punku widzenia A, B znajduje się na takiej samej drodze.

@RRybak:
@strikingsurface:

b ma pierwszeństwo, bo A ma ustąpić pierwszeńtwa.


5. Znak A-7 „ustąp pierwszeństwa” ostrzega o skrzyżowaniu z drogą z pierwszeństwem.

7. Umieszczona pod znakiem A-7 tabliczka T-6c lub T-6d wskazuje rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem przez skrzyżowanie.


Pojazdy A i B jadą tą samą drogą dopóki nie ma tabliczki T-6. A zasada, że masz patrzeć na znaki naprzeciwko odwrócone tyłem to już w ogóle odlot.

Takie oznakowanie to masakra. Bez
Jakby B miał też ustąp (o czym ja nie muszę wiedzieć, ale mogę domniemywać, bo nie ma łamanego pierszeństwa) to też?

@x-odus: cały czas Twoje teorie nie wykluczają, że droga z pierwszeństwem jest oznaczona po poprzednich skrzyżowaniach, a wtedy WIEM jakie mam znaki.
@sorhu: @turtelian: @grzejnik1: @RRybak:
@janekplaskacz:

Znak A-7 „ustąp pierwszeństwa” ostrzega o skrzyżowaniu z drogą z pierwszeństwem


Zgodnie z tą definicją droga z pierwszeństwem to ta z którą mam po prawej (z którą mam skrzyżowanie - nie mam skrzyżowania z tą drogą na której jest B - to ta sama droga na której jestem ja).

A więc musiałbym ustąpić temu z mojej prawej. Ale nie B - B
@x-odus:

Zgodnie z tą definicją droga z pierwszeństwem to ta z którą mam po prawej (z którą mam skrzyżowanie - nie mam skrzyżowania z tą drogą na której jest B - to ta sama droga na której jestem ja).


Dokładnie tak to rozumiem i to właśnie napisałem. I dlatego ten znak jest niepotrzebny - bez niego to skrzyżowanie ma takie samo pierwszeństwo.
@x-odus: #!$%@? te skrzyżowanie. Próbuję oglądać z każdej strony i wychodzi, że jednak A ma pierwszeństwo.
Ustąp pierwszeństwa reguluje dojeżdżających z lewej i z prawej strony. Nie ma nic o tych z naprzeciwka, czyli w tym przypadku A nadjeżdża z góry -> reguła prawej ręki. Oficjalnie wg tego co tutaj wisi wychodziłoby, że A puszcza wszystkich jadących z prawej, ale B już musi czekać, bo zmienia kierunek ruchu...
@x-odus: troszke zle to interprtujesz tutaj jest skrzyzowani 3 kierunkow(3 drog) to ze jeden jest kontynuacja drugiego nie ma znaczenia. Przynajmniej tak mi się wydaję i tak jest wedle mojej wiedzy. (dlatego wcześniej pisałem o błędnym oznaczeniu drogi).
@x-odus : dodam że twoja definicja by była trochu bez sensu bo wtedy następuje pytanie na ilu stopniach zaczyna się skrzyżowanie ? 2 , 15 , 33 ,70 ? a moze 0,0000001 stopnia i tylko idealnie nakladajaca sie kontynuacja (w praktyce nie wystepuje) nie jst skrzyzowaniem.
PS: na zdjciu satlitarnym widać że tam j es lekkie załamanie z 10 stopni.