Wpis z mikrobloga

@x-odus: jak nie ma innych znaków to znaczy ze droga jest zle oznaczona ;) kirunek b lub c powinien miec znak droga z pierszenstwem a inny droga podporzadkowana. Ale jeśli jest to oznaczone tak jak tutaj to b powinien jchac pierwszy.( znak slepej ulicznki nic tu nie wnosi imo)
  • Odpowiedz
Pierwszeństwo ma B. Znak pierwszeństwo przejazdu i znak ustąp pierwszeństwa, dlatego mają niepowtarzalny kształt spośród znaków aby można je było odróżnić nie widząc ich od frontu.
  • Odpowiedz
@x-odus: ale widzicie, że tam "ustąp" dla A, nie ma żadnego innego sensu, jak przepuszczać wszystko z góry i z prawej? Ustąp to ustąp - jesteś na drodze podporządkowanej. Droga z góry pewnie ma zachowane pierwszeństwo dużo wcześniej, z dołu może być jakaś dojazdowa. B jedzie pierwszy.

  • Odpowiedz
@spidero: Nie ma. Ten znak oznacza ustąp - ale w stosunku do drogi prostopadłej. Nie ma innych znaków mówiących o pierwszeństwie łamanym - mogę zakładać, że B jest również na drodze podporządkowanej do tej prostopadłej (nie muszą znać jego znaków) - a że skręca on w lewo to ma mnie puścić.
  • Odpowiedz
@x-odus: bo to mi wygląda na jakąś drogę dojazdową, gdzie droga główna idzie z góry w prawo. Prościej byłoby dać link do jakieś mapy google ze street view.
  • Odpowiedz