Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś pracujący w Comarchu? Chciałem aplikować tam na programistę Embedded i chciałbym zweryfikować opinie wylewane na wielu forach, bo opinie są raczej podzielone. Można liczyć na rozwój umiejętności no w miarę normalne zarobki? Jak wygląda sam test w przypadku normalnej pracy, zbliżony do tego na staż?
#rozmowakwalifikacyjna #comarch
  • 11
  • Odpowiedz
@paw39: Ostatecznie zostałem w Poznaniu, więc niestety nie mogę Ci pomóc. Dostałem test taki sam jak mieli ludzie na staż Embedded z programowania w C i minimalnych podstaw elektroniki. Odpowiedź co do wyników po ponad miesiącu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@paw39: Z C to kolejności wykonywania operatorów, co będzie wynikiem, alokacja statyczna/dynamiczna, stos/sterta, rodzaje typów zmiennych, działania na tablicy charów i co się wyświetli, jakieś podstawowe pytanie o wątki w systemach, wyścigi, zakleszczenia itp.
Z elektroniki to TTL vs CMOS, jakiś prosty schemat z tranzystorem i przekaźnikiem i co jest nie tak, magistrale komunikacyjne UART, SPI, I2C, I2S, które są asynchroniczne/synchroniczne, semi/full-duplex, ile par przewodów, ile urządzeń itp.
Pytania raczej
  • Odpowiedz