Wpis z mikrobloga

@487328385: to tez. ja mam tak, ze na masie lepiej mi jesc bialy ryz, makaron, na redukcji lepiej wchodzi pelne ziarno. Pieczywa za duzo nie jem, to czy zjem sobie pszenna bulke, czy grahamke mi nic nie daje. :)
  • Odpowiedz
@487328385: ogólnie produkty mniej przetworzone są zdrowsze. Są za to ciężej strawne co dla niektórych jest plusem dla innych minusem. Dla przykładu brązowy ryż nie jest pozbawiony łuski ziarna, które ma dużo minerałów ale za to ryż jest twardy i ciężej się trawi. Dłużej się gotuje i ogólnie nie jest tak smaczny jak biały. Produkty z pełnym ziarnem zawierają też więcej błonnika, którego każdy ma za mało.
  • Odpowiedz
@487328385:

brazowy ryz to wiecej arszeniku, wiecej kwasu fitowego i wiecej leptyn - miliardy azjatow nie moze sie mylic jedzac bialy przez tyle lat.

brazowy makaron to wiecej blonnika czy troszke wiecej skladnikow odzywczych ale znowu tez wiecej kwasu fitowego i wiecej lektyn.
  • Odpowiedz
@drGreen: tylko, że areszenik, kwas fitynowy i lektyny (bo chyba Ci o nie chodziło, a nie o leptyny) mają również pozytywne działania w odpowiedniej dawce.

@487328385: najrosądniej jest rotować źródła również węglowodanów, spokojnie możesz wcinać, byleś tego nie robił codziennie przez miesiące
  • Odpowiedz