Wpis z mikrobloga

Cześć!
Zacznę trywialnie: mam problem. Mianowicie, chciałem sobie zrobić dla funu dostęp zdalny do mojego mieszkania (raczej komputera). Uzyskałem dyn dns i dodałem go w routerze. Tak samo port forwarding. Lokalnie na Windowsie również dany port odblokowałem na wszelki ruch. Teraz gwóźdź programu: jakiś pomysł czego jeszcze nie zrobiłem, albo co mogę zrobić by osiągnąć swój cel?
#router #siecikomputerowe #sieci
  • 19
  • Odpowiedz
@ciapekm: Nie, a męczę się z tym od rana xD
W sumie może coś z tym schedulerem być, ale chyba nie trzeba go obowiązkowo włączać... powinno działać cały czas. Tak czy siak sytuacja jest podobna bo mam dostęp do dwóch innych dostawców internetu i tu i tu coś spierdzieliłem.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to tak mogłem faktycznie na windzie jakoś nie ogarnąć pozwolenia do końca, chociaż temat wałkowałem 100
pawel0907 - @ciapekm: Nie, a męczę się z tym od rana xD 
W sumie może coś z tym sche...

źródło: comment_NWCeF37k5h9qWPTJYGY2gzAqwTmKwiwq.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ciapekm: a to nie może być tak, że postawię sobie jakiś serwer apache na jakimś porcie i się do tego później dostanę?
EDIT: ale docelowo dostęp po SSH chciałem osiągnąć, lecz stwierdziłem, że póki co tak będzie łatwiej :)
  • Odpowiedz
@pawel0907: Nie wiem czy dobrze rozumiem Twoją obecną topologię i konfigurację.
W tej chwili masz jakiś router dostępowy podłączony do swojego dostawcy (dalej ISP). Na porcie WAN tego routera otrzymujesz adres IP, który nie jest adresem prywatnym. Do tego routera masz podłączony komputer, którego adres IP to 192.168.0.103. Obecnie masz włączone przekierowanie portu 8769 właśnie na ten komputer i (jak mniemam) na tym komputerze masz otwarty właśnie ten port.
Czy
  • Odpowiedz
@ciapekm: Cześć,
Wybacz, że dopiero teraz odpisuję, ale miałem spory problem z czasem przez pracę i uczelnie ostatnio.
Problem w tym, że mój punkt dostępu czyli router posiada adres prywatny. Stoi on za NAT-em ISP. Stąd moje wszystkie problemy. Czytałem o czymś takim jak reverse ssh, ale nie wiem co w przypadku gdybym chciał zrobić swojego VPNa
  • Odpowiedz
@pawel0907 Cześć, w takim razie musisz poprosić swojego ISP o adres publiczny, albo o przekierowanie pewnego zakresu portów na Twój IP. Jeszcze innym rozwiązaniem jest VPN, ale to już zupełnie inna para kaloszy.
  • Odpowiedz
Tak. Mógłbyś np podłączać się do zewnętrznego VPN ze swojego kompa. Później, jeśli chciałbyś połączyć się z tym kompem, to musiałbyś się także do tego VPN podłączyć (telefonem, lapkiem, czy innym urządzeniem, które miałoby mieć dostęp do kompa).
  • Odpowiedz