Wpis z mikrobloga

Oficjalne profile rosyjskiego MSZ na kilku platformach od kilku dni (zapewne w celu neutralizacji 17 września) publikują posty o ''pakcie Piłsudski Hitler'', aneksji Cieszyna itp. Po rosyjsku i angielsku.
To przykładowy post ale są i inne klik
Druga kategoria postów uzasadnia agresję 17 września właściwie powtarzając tezy Mołotowa o złamanym oporze Polski i konieczności ochrony ludności żydowskiej i słowiańskiej przed eksterminacją. Pomijają to, że podział Polski był ustalony przed atakiem III Rzeszy.
Przykład posta z drugiej kategorii klik

#rosja #ruskapropaganda #historia #4konserwy
Pobierz szurszur - Oficjalne profile rosyjskiego MSZ na kilku platformach od kilku dni (zapew...
źródło: comment_EluVU2NI7a8x1QsdmmujVZgKXZTr03ZE.jpg
  • 26
@Variv: @Lizbona:
Dodam jeszcze, że jeżeli idzie o Katyń to kilkanaście dni temu na oficjalnym spotkaniu z udziałem ministra kulttry Rosji obecny tam historyk przekonywał, że w Katyniu zabito tylko częśc polskich oficerów do tego tych odpowiedzialnych za przestepstwa, a co do reszty to niektóre dowody wskazują na Niemców.
Powrót do retoryki sowieckiej powoli następuje też i w innych kwestiach i wkracza już na salony.
Niech się #!$%@? odniosą do Katynia jak tak lubią mówić o obronie przeciwko eksterminacji.


@Lizbona: Na przykład Barucha Steinberga zajebiście uchronili. (Setki tysięcy innych Żydów też - żydowscy przywódcy religijni z rodzinami i podejrzani o sprzyjanie syjonistom byli masowo wywożeni w głąb ZSRR. OK, wielu to paradoksalnie życie uratowało po 22 czerwca 1941, ale chwalić sie tym?).

A my już o Katyniu nie mówimy, bo Smoleńsk Smoleńsk Smoleńsk.
@szurszur: szkoda tylko że ruscy lubią w swoich tezach gwałcić logikę. Zarzucają nam współpracę z Niemcami podczas gdy niemiecki MSZ przeprasza za napaść na Polskę. Zajebiście się dogadaliśmy.

@Lizbona Dobrze, że Niemcy nie wstają z kolan bo dopiero by zaczęli się wykrecac od odpowiedzialność (choć może juz na to za późno ) . Dopiero byśmy mieli przekichane.
@szurszur: Pierwszą ofiarą komunizmu byli Rosjanie. Federacja Rosyjska usprawiedliwiająca zbrodnie ZSRR to tak jakby dzisiejsze Niemcy usprawiedliwiały III Rzesze. Skandal. Typowe dla lewicowych ideologii jak komunizm właśnie, zakłamywanie historii. Dlaczego tak jest? W Niemczech była denazyfikacja a w Rosji niestety nie było dekomunizacji.
Pobierz E.....s - @szurszur: Pierwszą ofiarą komunizmu byli Rosjanie. Federacja Rosyjska uspr...
źródło: comment_CUhEcap9TYYoAtvbwlDqTkehUv1uNiqx.jpg
@Balcar: No tak Czeski Cieszyn, użyłem skrótu myślowego (i tak zrobili zapewne Rosjanie).

(...) Poza tym to był powrót do macierzy po 1919 roku


No i tak usprawiedliwiał to ówczesny rząd, rzecz w tym, że dla kogoś, kto nie zna historii faktycznie wygląda to jakbyśmy jako sojusznik Niemiec zajęli część ziem wówczas czechosłowackich.
Poza tym to był powrót do macierzy po 1919 roku ; )


@Balcar: Rosjanie często powołują się na argument macierzy dokonując na przestrzeni dziejów wielu agresji, to jest bardzo ułomna argumentacja. Nie rozwiązano problemu przez tyle lat, dwustronnie tylko w momencie rozbioru Czechosłowacji przez Niemcy. Wcale nie usprawiedliwiając postępowania Czechów w 1919 to było działanie godne hieny.
@dertom: @Ego_Sum_Homo_Illuminatus: Przecież dałem emota na końcu ; )
Akurat jestem z Cieszyna, więc wiem jak skomplikowana jest historia tego miasta, jak i w ogóle regionu. "Powrót do macierzy" to w ogóle mój ulubiony zwrot, zwłaszcza ciekawie brzmi on w ustach Ślązaków, który tak mówią o 3 września 1939 roku. Dla mnie jako Cieszyniaka, po prostu teksty o jakiejś aneksji Cieszyna, to są jawne kpiny z historii i propaganda bez