Wpis z mikrobloga

Oficjalne profile rosyjskiego MSZ na kilku platformach od kilku dni (zapewne w celu neutralizacji 17 września) publikują posty o ''pakcie Piłsudski Hitler'', aneksji Cieszyna itp. Po rosyjsku i angielsku.
To przykładowy post ale są i inne klik
Druga kategoria postów uzasadnia agresję 17 września właściwie powtarzając tezy Mołotowa o złamanym oporze Polski i konieczności ochrony ludności żydowskiej i słowiańskiej przed eksterminacją. Pomijają to, że podział Polski był ustalony przed atakiem III Rzeszy.
Przykład posta z drugiej kategorii klik

#rosja #ruskapropaganda #historia #4konserwy
szurszur - Oficjalne profile rosyjskiego MSZ na kilku platformach od kilku dni (zapew...

źródło: comment_EluVU2NI7a8x1QsdmmujVZgKXZTr03ZE.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Variv: @Lizbona:
Dodam jeszcze, że jeżeli idzie o Katyń to kilkanaście dni temu na oficjalnym spotkaniu z udziałem ministra kulttry Rosji obecny tam historyk przekonywał, że w Katyniu zabito tylko częśc polskich oficerów do tego tych odpowiedzialnych za przestepstwa, a co do reszty to niektóre dowody wskazują na Niemców.
Powrót do retoryki sowieckiej powoli następuje też i w innych kwestiach i wkracza już na salony.
  • Odpowiedz
Niech się #!$%@? odniosą do Katynia jak tak lubią mówić o obronie przeciwko eksterminacji.


@Lizbona: Na przykład Barucha Steinberga zajebiście uchronili. (Setki tysięcy innych Żydów też - żydowscy przywódcy religijni z rodzinami i podejrzani o sprzyjanie syjonistom byli masowo wywożeni w głąb ZSRR. OK, wielu to paradoksalnie życie uratowało po 22 czerwca 1941, ale chwalić sie tym?).

A my już o Katyniu nie mówimy, bo Smoleńsk Smoleńsk Smoleńsk.
  • Odpowiedz
  • 2
@szurszur: szkoda tylko że ruscy lubią w swoich tezach gwałcić logikę. Zarzucają nam współpracę z Niemcami podczas gdy niemiecki MSZ przeprasza za napaść na Polskę. Zajebiście się dogadaliśmy.

@Lizbona Dobrze, że Niemcy nie wstają z kolan bo dopiero by zaczęli się wykrecac od odpowiedzialność (choć może juz na to za późno ) . Dopiero byśmy mieli przekichane.
  • Odpowiedz
@Balcar: No tak Czeski Cieszyn, użyłem skrótu myślowego (i tak zrobili zapewne Rosjanie).

(...) Poza tym to był powrót do macierzy po 1919 roku


No i tak usprawiedliwiał to ówczesny rząd, rzecz w tym, że dla kogoś, kto nie zna historii faktycznie wygląda to jakbyśmy jako sojusznik Niemiec zajęli część ziem wówczas czechosłowackich.
  • Odpowiedz
Poza tym to był powrót do macierzy po 1919 roku ; )


@Balcar: Rosjanie często powołują się na argument macierzy dokonując na przestrzeni dziejów wielu agresji, to jest bardzo ułomna argumentacja. Nie rozwiązano problemu przez tyle lat, dwustronnie tylko w momencie rozbioru Czechosłowacji przez Niemcy. Wcale nie usprawiedliwiając postępowania Czechów w 1919 to było działanie godne hieny.
  • Odpowiedz
@dertom: @Ego_Sum_Homo_Illuminatus: Przecież dałem emota na końcu ; )
Akurat jestem z Cieszyna, więc wiem jak skomplikowana jest historia tego miasta, jak i w ogóle regionu. "Powrót do macierzy" to w ogóle mój ulubiony zwrot, zwłaszcza ciekawie brzmi on w ustach Ślązaków, który tak mówią o 3 września 1939 roku. Dla mnie jako Cieszyniaka, po prostu teksty o jakiejś aneksji Cieszyna, to są jawne kpiny z historii i
  • Odpowiedz