Wpis z mikrobloga

Hej Mirki!
Mieszka ktoś z was w #birmingham #uk ?
Lecę na weekend z różowym bo wyczaiłem tanie bilety ale jestem trochę obsrany ilością muslimów i tym że samolot doleci po 21 i muszę przejechać przez całe miasto komunikacją miejską na terenie na którym będę pierwszy raz.
Wie ktoś może z was z pierwszej ręki czy jest niebezpiecznie? Taxi jak patrzyłem to 50gbp więc nie na mój studencki budżet, ale uber będzie działać tam normalnie?
Albo jakaś apka chociaż do transportu publicznego działająca offline? Trzymajcie kciuki żebyśmy wrócili w jednym kawałku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 19
@messek: A nie jest strach wyjść po zmroku gdziekolwiek? Są jakieś dzielnice gdzie nie można wchodzić? Zagraniczny internet nic o tym nie wie, ale może masz jakieś doświadczenie
@trolejbus: Z lotniska jadę najpierw pociągiem na New Street a stamtąd podmiejskim 20 minut do Wolverhampton, gdzie nocleg jest 2-3 razy tańszy niż w ścisłym centrum. Generalnie gdybym jechał kilka lat temu, albo nawet teraz ale samemu to bym był dość spokojny, ale różowemu się zamarzyły podróże budżetowe i lecę z nią przez co patrzę na ten plan z większym niepokojem.
@Ibogaina: po przylocie w terminalu wskakuj w kolejke - dowiezie cie do dworca kolejowego tam w pociag do centrum i z tamtad juz gdzie chcesz. Tak jak pisal ktos wczesniej - uber to dobry wybor. Wiekszosc dzielnic ma swoje dobre i zle miejsca. Unikaj raczej Lozzels, Sparkhill, Small Heath. I tak nie ma tam nic ciekawego.
@wojtalisk: czyli na lotnisku jest jakaś lotniskowa kolejka szynowa która jedzie na dworzec kolejowy? Bo właśnie zamierzam pierwszą część trasy lotnisko - centrum pokonać pociągiem. A potem uber, lub ewentualnie autobus tak jak podpowiada google maps. Dziękuje za info :)
@damien-timciack: teoretycznie na apce widać jak jedzie i czy jedzie w miejsce docelowe, ale jak tak nie będzie to nie bardzo będzie można coś zrobić, nawet gazu nie można przewieźć samolotem ( ͡° ʖ̯ ͡°) może lepiej jechać autobusem według wskazówek google i patrzeć na nazwy przystanków.

@wojtalisk: suuper dzięki za szczegółowe informacje, trochę pewniej się czuję i myślę że damy radę ( ͡° ͜
@damien-timciack: poza apką to możesz go spytać czy można się bezpiecznie poruszać po zmroku, czy są jakieś strefy nogo-zone, czy bilety autobusowe kupię bezpośrednio w pojeździe za gotówkę czy muszę mieć jakąś kartę/aplikację, jaki jest ogólnie poziom bezpieczeństwa i czy jest jakieś miejsce które szczególnie warto zobaczyć.
Bardzo dziękuje za zainteresowanie i zapraszam na piwko jak będziesz w poznaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ibogaina: bilety za gotówkę ale musisz mieć odliczoną kwotę. Bierz bilet grupowy jeśli myślicie jechać więcej niż jednym autobusem.
Co do "nogo zone". Takich tu nie ma, a jak masz pecha to wszędzie dostaniesz #!$%@?.
@Ibogaina: National Express West Midlands -apka do połączeń. Jako bilet najkorzystniejsza jest karta Swift ( coś jak Oyster w Londynie) - kolega dał tez znać ze wedle jego uznania wszystkie dzielnice do okoła centrum są #!$%@? ale można chodzić wieczorem obaw, ale zawsze zdrowy rozsądek trzeba zachować.
@Ibogaina: w wolverhampton nie ma za bardzo co ogłądać, niby city a wiocha... W bham ogólnie centrum jest spoko ale różnie to bywa w okolicy dyskotek, zawsze możesz komuś pijanemu się nie spodobać. Omijaj Handsworth( paki, rumuni, polacy) nocą bo jedna z gorszych dzielnic ale tam raczej nic nie ma do oglądania szczególnie nocą. Jak już koledzy wyżej wspomnieli z lotniska wsiadasz w kolejkę co zawiezie Cię na stację Bham Inrernational