Wpis z mikrobloga

Już po Air Day 2017 w 22 Bazie Lotnictwa Taktycznego.

@smieja_im_sie_pysie i @chim3ra mówili, że szkoda czasu, ale ja i znajomy zadowoleni.
Jechałem na MiG-29 i SU-22, a niespodziewanie jeszcze F-16 przelot i lądowanie zaprezentowały :) Aż magnesiki na lodówkę kupiłem od pilotów F-16 :)
(Filmik poglądowy - na ślepo kręcony, bez patrzenia na ekran)

@kronus polecał rekonstruktorów, fajne sprzęt i broń historyczną mieli wystawione :)
@p10trek nie spotkałem, ale możliwe, że nie ubrał stroju służbowego.

W więźniarce siedziałem, już nie będę zaskoczony w razie transportu do Sztumu.
Treningowo z Pioruna strzelałem.

Ogólnie fajnie. Parking zorganizowany przez wojsko OK. Nie było problemu z dojazdem. Wyjazd jak zawsze po takiej imprezie w miejscu niedostosowanym, powoli ale równo 58 minut od odpalenia silnika byłem na głównej drodze. A sam wyjazd przez lotnisko i tajne jego zakamarki :)

Za rok o ile będą ponownie pokazy też się wybieram.

#gdansk #gdynia #malbork #trojmiasto
#aircraftboners #wojsko #wojskopolskie #f16
J.....I - Już po Air Day 2017 w 22 Bazie Lotnictwa Taktycznego.

@smiejaimsie_pysie...
  • 22
  • Odpowiedz
@JRtI: Taki małe informację z "zaplecza" dzięki byciu rekonstruktorem (god save the queen ( ͡° ͜ʖ ͡°) ): W tym roku było stosunkowo słabo w związku z latami poprzednimi ponieważ tydzień przed imprezą na lotnisko zostały przebazowane 2 pary dyżurne f-16. Informacja numer dwa, latających f-16 nie było w planach... to było alarmowe poderwanie pary dyżurnej (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@JRtI: Myślę że minimum godzinę wcześniej poleciały ale nie wiem nie patrzyłem na czas, w końcu byłem tam cały dzień. ( ) Jak widziałeś miga to efy poderwały się szybciej i "bardziej" pionowo po czym znikły w wróciły dopiero robiąc pętle którą już widziałeś.
  • Odpowiedz
@kronus: na końcach skrzydeł przez lornetkę było widać rzeczywiście uzbrojenie, wydaje mi się że były to AIM-120

efy poderwały się szybciej i "bardziej" pionowo

Da się bardziej pionowo :D ? Bo, że szybciej to nie wątpię.
J.....I - @kronus: na końcach skrzydeł przez lornetkę było widać rzeczywiście uzbroje...
  • Odpowiedz