Wpis z mikrobloga

Gdyby na konferencji prokuratury zjawił się dociekliwy dziennikarz, jakie mógłby zadać pytania, na które prokuratura musi znać odpowiedź i nie może się zasłonić brakiem dokumentów i nagrań z Egiptu, odrzuceniem dowodu jako mało wiarygodnego albo innym dziwnym powodem...? Które pytania będą jak tester dla Jeleniej i Generalnej?
1. Kto z osób znanych MŻ był obecny na pokładzie samolotu do Marsa Alam, tego samego, którym leciała Magdalena Ż. ? (osoby nie tylko z najbliższego grona)
2. Kim była Polka, z którą MŻ widziana była prawdopodobnie na początku wycieczki(w samolocie i w hotelu)? 3.Czy zweryfikowano bilety Macieja S. i czy nie mijał się z prawdą co do szczegółów lotu (na podstawie biletu a nie oświadczeń)?
4. Dlaczego osoba "Złotego" jest utrzymywana w tajemnicy a pozostali ,związani ze sprawą bezpośrednio lub pośrednio, znani są z inicjałów?
5.Czy znana jest lista pasażerów lotów z Katowic, Wrocławia i Pragi w kierunku Marsa Alam lub Hurghady,w czasie przed śmiercią MŻ, w przedziale 25.04-30.04, na podstawie której można jednoznacznie wykluczyć obecność w tym samym czasie, w Egipcie, jakichkolwiek znajomych MŻ lub Marcusa ?(w tym"Złotego") 6.Czy prokuratura ustaliła już kto mówi prawdę a kto mataczy w Polsce w sprawie MŻ ? Wszyscy nie mogą zeznawać zgodnie z prawdą, jeśli zeznania nie pokrywają się z pozostałymi oświadczeniami i wywiadami , nie są spójne z oświadczeniem np rodziny, znajomych, użytkowników portali (np fly4free, FB, bogatynia 24tv, sprzedajemy.pl),na których pojawiały się sprzeczne (z oficjalnie podawanymi) informacje, i wreszcie ambasady RP w Egipcie oraz biura podróży, to kto kłamie ?
- sprzeczności to :relacje pomiędzy MŻ a MW, okoliczności wyjazdu, okoliczności zakupu biletów, sposób i częstotliwość kontaktu z MŻ, weryfikacja informacji od niej przez rodzinę, znajomych , biuro podróży i ambasadę , uzasadnienie podjętych działań względem MŻ, które były uzgadniane ze "stroną" w Polsce i akceptowane.
7. Czy prokuratura dokonała weryfikacji bilingów połączeń osób z bliskiego grona MŻ, celem wyeliminowania nieprawdziwych zeznań i wykazania wszystkich połączeń i kontaktów z MŻ bądź jej dotyczących? 8. Jak prokuratura odnosi się do ciągłej zmiany wersji narracji zdarzenia w wykonaniu bliskich Magdaleny Ż i dlaczego pozwoliła na mataczenie?
9. Czy prawdą jest, że jeszcze przed wyjazdem MŻ do Egiptu, mec Łukasz Frankiewicz, będący pełnomocnikiem Markusa W. pośredniczył w sprzedaży np mebli , wystawionych przez Macieja S. na aukcji? #magdazuk #wykop #csiwykop
  • 115
  • Odpowiedz
@kknnoo: Zgodze sie ze kwestie CCTV, analizy nagrania sa kluczowe i nie ma sensu sie rozdrabniac. Jezeli prokuratura bedzie miala pelne nagrania z hotelu i lotniska to sama zweryfikuje kim byli zamieszani w sprawe ludzie. Mysle ze wartoby wrocic do tematu pytan do prokuratury i rozeslac je do mediow uzupelniajac je niektorymi pytaniami @stopmanipulacji1111 ,chociaz jestem pewien ze zostalo to juz sprawdzone przez sledczych. Zastanawia mnie dlaczego nie jest poruszany watek
  • Odpowiedz
@kknnoo: Specjalnie nie zadałam pytania o analizę techniczną nagrania ani o brakujący monitoring. Wyobraziłam sobie tak na logikę, "z niemal pustymi" rękoma, co widać lub powinno być widoczne w Polsce, żeby nikt nie powiedział, że nie ma wartości dowodowej.
  • Odpowiedz
@BufferOverflow: To są przemyślane pytania sprawdzające na wypadek, a tak pewnie będzie, gdybyśmy usłyszeli "Nic nie wiemy, bo nie dostaliśmy z Egiptu, nagranie jest montowane więc nie może być dowodem w sprawie i nie ma dowodów winy na udział Polaków." Wszystkie wcześniejsze pytania są bardzo istotne, ale może się okazać, że tylko dla internautów... nie Jeleniej.
  • Odpowiedz
@BufferOverflow @kknnoo Prokuratura niczego nie sprawdzi, jeśli nie będzie pod obstrzałem mediów, a te już są "urobione". Jeśli nie będziemy podkreślać faktu, że nie da się powiedzieć "nie mamy dowodów", w obliczu tylu informacji dodatkowych do zweryfikowania i nie budzących prawnych kontrowersji (bo oni tak powiedzą jak nic, zobaczycie), to bezszelestnie zamkną sprawę... już w mediach słyszeliśmy zapowiedź narrecji prokuratury...
  • Odpowiedz
@stopmanipulacji1111: Będzie jak tutaj w agencji JB, gdzie prawdopodobnie zaczynała KK... ciekawa jestem gdzie pozostałe cztery stręczycielki, które nawet w mediach nie zostały wymienione.... . "Szajka sześciu stręczycielek, wśród których była Joanna B. (34 l.), córka lidera Lady Pank, rekrutowała kobiety dla arabskich szejków i bogatych biznesmenów. Jednak bogaci klienci szybko nudzili się młodziutkimi dziewczętami. Panie szukające dla nich nowych wrażeń szybko przekonały się, że będą potrzebowały dużo świeżej krwi.

Dziewcząt
  • Odpowiedz
@stopmanipulacji1111:

4. Dlaczego osoba "Złotego" jest utrzymywana w tajemnicy a pozostali ,związani ze sprawą bezpośrednio lub pośrednio, znani są z inicjałów?


Jak tylko w jednej kwestii. Tożsamość Złotego nigdy nie była tajemnicą.
https://www.facebook.com/kamil.cichosz.77
Od początku sprawy było wiadomo, że to on. Miał w znajomych Macieja S. , Markusa i Michała R.

Jego tożsamość była znana już od pierwszych dni tej sprawy.
  • Odpowiedz
@horizontal_vertical: Nigdy nie została w żadnych mediach "oficjalnie" potwierdzona, tak jak występujący pozostali koledzy...jakby zostawiając tę kwestię umyślnie w sferze samych przypuszczeń, nie zaprzeczam/nie potwierdzam. Biuro Lampart jeszcze bardziej "zamotało" sprawę póki co, próbując wyprowadzić internautów z "błędnego" przekonania. Wersji "Złotego" było kilka : Kamil C, Kamil Ch (może to ten sam...), a ostatnio Kamil P...
  • Odpowiedz
@stopmanipulacji1111: Nie wiem czy śledziłeś sprawę od pierwszych dni, ale od początku, oczywiście poprzez powiązania na facebooku i własnie te wspólne znajomości między Panami udało się określić, że Złoty to własnie ten Kamil. Mnie to przyznam szczerze raczej przekonuje. To było zanim jeszcze pojawił się wątek Kaczorowskiej.

Wydaje mi się, że kwestia tego człowieka nie była specjalnie przez media roztrząsana, gdyż moim zdaniem jego udział w tej sprawie jest marginalny.

Kamil
  • Odpowiedz
@horizontal_vertical: Prokuratura tak dziwacznie i niejednoznacznie to skomentowała, że nie powtórzę... muszę znaleźć cytat, ale sens tego był mniej więcej taki, że nikt w sprawie MŻ nie został aresztowany, aresztowanie mogło mieć miejsce w innej sprawie.. jakoś tak.. czyli coś na rzeczy, bo innych spraw powiązanych jest tu kilka. Co do tego FB, znam tę sugestię, tak prowadziły tropy, ale tropy mogą umyślnie mylić.. nie wiadomo. Tak czy siak, nie wiemy
  • Odpowiedz
@stopmanipulacji1111:

Cytat:
To nie jest prawdziwa informacja – powiedział w rozmowie z WP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Tomasz Czułowski. Jak dodaje, oświadczenie wydane przez biuro "jest w kontekście tych spraw, ale nie wskazuje wprost, że to właśnie do tych spraw ta osoba została zatrzymana"

Lampart mocno tutaj namieszał, moim zdaniem z jednego powodu - chcieli przekonać opinię publiczną, że jest tak jak oni myślą. I to właśnie moim zdaniem
  • Odpowiedz
@horizontal_vertical:" jest w kontekście tych spraw, ale nie wskazuje wprost, że to właśnie do tych spraw ta osoba została zatrzymana"
Jeśli coś jest w kontekście jakiejś sprawy, to musi mieć z nią związek. Prokuratura mataczy tutaj, że strach... Lampart pozwolił sobie nawet na uszczypliwy komentarz... Nie zgadzam się z Tobą co do nich. Dali, co mieli, zależy im na renomie i nie mogą podawać głupot, a jako dowód... milczenie Jeleniej. Odpowiedzieli,
  • Odpowiedz
@horizontal_vertical: Proces... trwa... i gęba na kłódkę. Wyobrażasz sobie, że udostępnią teraz te dane przekazane służbom? Miał być program z matką KK, nie dostali w żadnej stacji czasu... mogli tylko w necie dać tyle, by mądry wyciągnął wnioski. Posłużyli się filmikami poglądowymi z neta w tle(jakby co, to już było znane i nie oni to "wymyślili) i to się niektórym nie spodobało, ale chodzi o meritum, a ono powala.. pokazuje, że
  • Odpowiedz
@horizontal_vertical:

Lampart mocno tutaj namieszał, moim zdaniem z jednego powodu - chcieli przekonać opinię publiczną, że jest tak jak oni myślą. I to właśnie moim zdaniem znaczy odpowiedź prokuratury. Owszem zatrzymano Kamila P., ale ta osoba i to zatrzymanie jest bez związku ze sprawą Kaczorowskiej - tak ja to interpretuje

Dodam od razu, że za grosz nie ufam Lampartom - dla mnie to ten sam poziom co kwadratowy - liczy się
  • Odpowiedz