Wpis z mikrobloga

@Herubin jak się zarabia grosze to nie ma z czego odłożyć, bo nawet podstawowe wydatki pochłaniają cała kasę. A gro ludzi w pl zarabia grosze.

Nie wiem ile % Polaków nie ma żadnych oszczędności, nie pamiętam już tego badania ale pamiętam że był to duży procent. Może ponad połowa, nie wiem
@goly8622: A jak bardzo maja #!$%@? jak przychodza 2-3h pozniej? Albo wogole nie przychodza?
Ty liczysz kazdy dzien, kazda godzine, nawet kazda minute pracy ...
Postaw sie na ich miejscu.
@Esubane: To jest sroga nieprawda. Oszczędności są największe właśnie w biednych społeczeństwach a wraz z bogaceniem się spadają. Ludzie mało zarabiający w Polsce nie oszczędzają bo chcą żyć na lepszym poziomie niż ich stać. To jest wyłącznie kwestia mentalności a nie możliwości. Sam zresztą na początku studiów dostawałem jakieś tam grosze od rodziców na życie a i tak potrafiłem te 20% oszczędzać co miesiąc rezygnując z rzeczy na które teoretycznie mógłbym
@goly8622: Ty się dziwisz? U mnie jeden powiedział, że chce zarabiać więcej bo mu nie starcza. Mieszka z matkom. Powiedziałem, że ma trzy opcje: nauczyć się gospodarowania kasą, zmienić pracę, albo skończyć kierunek który nie kwalifikuje do rozdawania ulotek. Dodałem, że nikt go nie wygania i jest tutaj bo chiałem żeby tu był ale wiedział na co się pisze. Minimalnej nie bierze.