Wpis z mikrobloga

@Edom: Note 4X. Miuipolska, MIUI 9.
Wolę szufladką z pure stock android od tej MIUI, ta ją imituje ale jakaś taka dziwna... wielka. W AICP/Ressurection Remix zajmowała mi pół ekranu. Dziwne to. Ale wygląda, że działa.
Dziwnych uprawnień wymaga już po uruchomieniu. Jak modyfikacja plików systemowych.
@Atexor: Właśnie zauważyłem że jest strasznie wielka, te uprawnienia właśnie podobno po to aby można było włączać wifi, lokację, bluetoothy za pomocą kliknięcia, bo na starym LG przenosi mnie od razu do ustawień, stąd poprzednie pytanie. Czy da się w ogóle jakoś zastąpić na stałe tę szufladkę od MIUI tą ze stockowego androida?
@Edom: chyba tylko takimi appkami. Ewentualnie xposed. Może xmiui, ale nie korzystam. No i nieoficjalne systemy.
Oraz jak mówiłem - mogę normalnie tapnięciem włączać wifi itp.
@Edom: jak chcesz insta-clkick to spróbuj miuipolska jak nie masz.
Podobno CMy (tj. lineageos) ROMy są nadzwyczaj stabilne na MIUI. Sam się chyba przesiądę bo z funkcjonalności MIUI nie korzystam poza dziennymi tapetami blokady. Które de facto się bugują non stop. Zgłaszałem to 2 razy, raz twórcy launchera (które nota bene nie powinien mieć wpływu na nie, a jednak wariuje miui z nim) i obie strony omywają ręce.
@Atexor: właśnie bajer jest taki że siedzę na AOSPExtended, bardzo go lubię i w ogóle, ale zastanawiam się w międzyczasie ile tracę nieużywając MIUI.
@Edom: tapety blokady. Tyle i aż tyle. I może stabilność. Nie wiem. Słyszałem, że są bardzo stabilne AOSP na xiaomim. Na moim starym Samsungu od Andka 6.x były jako tako.
@Edom: da się? Wsumie Xiaomi ma optykę od Sonyego, czy jaką? Wiesz może? Bo jak Sony, to się nie dziwię, jeśli foty miałyby być gorsze.

Nie wiem jak na AOSP w Xiaomim, ale u mnie na niektórych miałem w appce aparatu możłiwość wyboru jakości zdjęcia procentowo. Domyślnie 80%. Tak też chyba jest jako jakość zdjęć "normalna" na MIUI (można tak bardzo dobra).