Wpis z mikrobloga

Ahoj szczury lądowe! Gotowi na pirackie przygody w #heroes3 ?

W związku z postem zamieszczonym kilka dni temu, o TUTAJ, pragnę Was poinformować, że ukończyłem pracę nad scenariuszem. Chciałbym Wam przede wszystkim podziękować za liczne plusiki, które w znaczny sposób podniosły mnie na duchu i przekonały do tego by ukończyć scenariusz. Nim jednak bezmyślnie go pobierzecie i zaczniecie grać, garść informacji ode mnie dla Was.

Przede wszystkim sporo zmian jeśli chodzi o rozgrywkę. Postanowiłem ograniczyć miejsce rozgrywki, a co za tym idzie, zabraknie wewnętrznych lądów Ameryki Północnej oraz części Pacyfiku. Mapa uległa delikatnemu przesunięciu skupiając się na basenie Morza Karaibskiego oraz Zatoki Meksykańskiej. Dlaczego doszło do takiego zabiegu? Po pierwsze, te części mapy miały by znikomy wpływ na rozgrywkę, w efekcie zmusiłoby to Was do bezmyślnego krążenia po wodach/lądzie i patyczkowania się z powtarzającym się terenem. Mapa i tak jest spora, bo jest to HX (coś ala 2x XL). Z drugiej strony nie miałem już chęci na nie potrzebne wypełniacze.

Po drugie, całkowicie porzuciłem pomysł jakichkolwiek bonusów dla odpowiednich nacji. Stwierdziłem, że żaden bonus nie wynagrodzi przewagi jednej nacji nad drugą i tak po prostu musi być. Wobec tego zrezygnowałem również z dwóch startowych miast na korzyść jednego, europejskiego, co pozwoli Wam skupić się na eksploracji i wyprawom za ocean.

Po trzecie, nie ukrywam, że część mapy mogłaby być jeszcze bardziej usprawniona pod względem chociażby chatek z misjami czy losowych zdarzeń, aczkolwiek nie mam na to tyle czasu i chęci (uwierzcie, że poświęciłem na to i tak mnóstwo swojego wolnego czasu). Nie korzystałem z narzędzia rysowania obiektów (tego pędzla, który stawia obiekty) tylko każdy pojedynczy obiekt stawiałem pojedynczo. Możliwe, że w przyszłości usprawnię scenariusz o dodatkowe nowinki. Myślę, że nie napotkacie żadnych błędów. Jeśli takie się pojawią to wybaczcie d; zgłoście je do mnie. Przekazując Wam scenariusz, powalam na dowolną modyfikację każdego elementu mapy z zastrzeżeniem, by jednak pozostawić informację o moim autorstwie.

Co do samego scenariusza, jest on nade wszystko polecany grze ze znajomymi. Niestety edytor nie posiada stosownych narzędzi pozwalających zaprogramować zachowanie AI, więc nie oczekujcie, że ten będzie z dumą płynąć na zachód i działać tak jak Wy. Mapa jest stworzona przede wszystkim dla pogrania ze znajomymi. Jeśli gracie z przeciwnikiem komputerowym, to polecam grać od poziomu wieży w górę.

Celem zwycięstwa jest oflagowanie wszystkich kopalni (lub pokonanie pozostałych graczy). Kopalni na mapie jest ~ 50, niezbyt wiele patrząc na wielkość scenariusza. Nie ma czarów: Lot, Wrota Wymiarów, Miejskie Wrota, Spacer po wodzie. Nie uświadczymy również artefaktów: Skrzydeł Anioła i Butów Lewitacji. Istnieje kilka ciekawych miejsc, które usprawnią Waszą podróż.

WAŻNE. Tworząc mapę nie kierowałem się usilnie ukształtowaniem terenu. Bardziej zależało mi na stworzeniu ciekawych miejsc, barwnych wysp etc. Zachowałem pewne wzorce, jak chociażby to, że w Alpach są góry, na Florydzie bagna itd. ale w wielu miejscach totalnie to olałem bo nie widziało mi się tworzyć mapę na podstawie zdjęć topografii terenu.

WAŻNE2. Tego scenariusza nie sposób ogrywać bez odpowiedniej muzyki. Odpalcie sobie to: CLICK

No i co jeszcze... życzę Wam miłej gry, nieprzespanych nocy i magicznych przygód w tym... chyba tak naprawdę pierwszym takim scenariuszu do Heroes 3 + HotA.

Link do mapy: CLICK

Wklejacie plik do folderu MAPS w folderze gry.

Niestety nie mogę wołać plusujących bo mirkolisty padły ;<
  • 28
  • Odpowiedz
@Smookie: Bez sojuszy (tylko pomiędzy piratami i indianami na potrzebę gry) ale nic nie stoi na przeszkodzie by takie sojusze sobie ustawić.
@jombsik: I tak, i nie. Zerknij na mapę, myślę, że pędzel nie byłby w stanie tak dobierać obiektów.
  • Odpowiedz