Wpis z mikrobloga

Chciałam się zapytać osób z Warszawy, czy kojarzycie jakieś miejscówki, gdzie można kupić małego szczeniaka. Nie chce, żeby był rasowy, z rodowodem itp. itd., bo nie mam 5 tysiaków na taką zabawę. Zależy mi na jakimś małym piesku, który mieszkałaby z moją babcią, tak do towarzystwa. Wiem, że można wziąć psa z schroniska, ale takie zwierzęta są często po przejściach, mają zwichrowaną psychikę i boje się, że nie damy sobie z tym rady.
#warszawa
  • 23
można wziąć psa z schroniska, ale takie zwierzęta są często po przejściach, mają zwichrowaną psychikę i boje się, że nie damy sobie z tym rady


@alicjaxoxo: Ludzie ze schroniska powiedzą ci jaki jest pies. Poza tym można (chociaż nie wiem czy w każdym wypadku) zacząć od odwiedzania go i wyprowadzania na spacery, wtedy można spotkać charakter psa.

Ale jeśli nie, to polecam szukać ogłoszeń typu "oddam psa", bo wtedy prawdopodobnie chodzi
@alicjaxoxo: możesz się usprawiedliwiać przed samą sobą, pseudo będą istnieć dopóty dopóki będzie popyt i ludzie tacy jak ty będą kupować słodkie szczeniaczki, których matka rodzi co cieczkę a jak już nie może rodzić albo zachoruje to jest wyrzucana jak śmieć #takaprawda
@Kampala: @kyloe: Nie zamierzam się z wami kłócić, pseudohodowle to jest problem, jednak z tego co wiem to macie swój związek krynologiczny i to on powinien się zajmować ściganiem tego typu praktyk, zamiast zrzucać odpowiedzialność na takie osoby jak ja. Z resztą z tego co wiem zarejstrowane hodowle też nie są uczciwe, wystarczy tylko wejść na jakąś grupę o rasowych psach ( np. husky i leci cała gama, że pies
@alicjaxoxo: nie kupuj psa bez rodowodu bo tym sposobem dajesz kasę szmaciarzom z pseudohodowli. I może ratujesz jednego szczeniaka, ale tym samym wspierasz ten "biznes" i dzięki temu później setki takich szczeniaków skazujesz na mało przyjemny los.

Jeśli Cię nie stać to może posprawdzaj w schroniskach (chociaż ja osobiście bałbym się psa po przejściach bo nigdy nie wiadomo kiedy i co mu strzeli do łba).

Może na facebookowych grupach poszukaj czy
@alicjaxoxo: nie widziałem tego komentarza bo zanim napisałem (to trochę trwało) i zostało wysłane (tutaj chyba nic nie muszę dodawać, wypok działa jak chce) to minęło z kilka minut. Gdybym był z Wawy to bym pomógł. Ale nie jestem. No ale i tak życzę powodzenia w poszukiwaniach.
@alicjaxoxo: Hej :-) Jeśli chodzi o schroniska, zerknij sobie na Paluch oraz schronisko w Milanówku - wybór jest niestety spory.
Jesteś pewna, że szczeniak będzie dobrym wyborem dla babci? Szczeniak to mnóstwo energii, potrzeba długich i częstych spacerów, dość jednak wymagająca - nauka czystości... Na Twoim miejscu szukał bym jakiegoś 4-5 latka, najlepiej takiego który aktualnie jest w domu tymczasowym, będzie już potrafił się załatwić na dworze, nie zrobi babci krzywdy