Wpis z mikrobloga

Mam #pytanie o kask. Planuję kupić nowy, ale w moim mieście (#koszalin) sklepów motocykowych z dużym wyborem jak na lekarstwo. Rozważam następujące modele:

1. Biltwell Gringo
Z tego co wiem są dosyć popularne, ale nie mają homologacji europejskiej (nie wiem jak to będzie traktowane w razie wypadku). Przeczytałem i obejrzałem masę recenzji i wynika, że to raczej niższa liga. Przeraziłem się jak w jednej z recenzji po podpaleniu go, sam dalej zajmował się ogniem... Do plusów należy zaliczyć wygląd (kwestia subiektywna, podoba mi się) oraz cenę.

Następnie poszukałem podobnych kasków i trafiłem na takie firmy jak

2. Nexx XG100.
Mało popularne, ale za granicą zbierają bardzo dobre recenzje. Skorupa z włókna szklanego, niezbędne atesty (ECE/22-05,DOT oraz NBR-7471:2001) oraz akcesoryjny wizjer oraz daszek w zestawie, interesujący wygląd to jego atuty. Minusem jest mała dostępność (w Polsce ciężko go dorwać). Nie wiem czy pasują akcesoria od Biltwella. Jeżeli bym go kupił chyba byłbym jedną z niewielu osób, które jeżdżą w tej marce i byłaby to chyba pierwsza recenzja w PL ;-).

3. DMD Rocket lub Racer.
Cena już wyższa od Nexxa o około 500 zł, a nie wiem czy to się przekłada na jakość w stosunku do Nexxa. Skorupa również z włókna szklanego, certyfikaty i wygląd to plusy. Popularny model na zachodzie. Może któryś z mirków się wypowie o minusach i czy warto do niego dopłacać?

4. Bell Bullit
Cenowo najdroższy. Trwała skorupa, świetne materiały w środku. Nie ma so urkywać Bell to klasa sama w sobie. Kask idealny? Niestety, podobno słychać straszny świst w środku od wiatru dzięki otworom umieszczonym nad wizjerem. W recenzji Bell kontra Nexx motocyklista wybrał Bella (przy sporych wątpliwościach), ale wyłącznie do jazdy w mieście.

Prawdę mówiąc mocno rozważam Nexxa (stosunek ceny do jakości chyba najlepszy). Dobra skorupa, podobno całkiem przyzwoite wnętrze no i ciekawy wygląd. Fajnie byłoby założyć do niego jakąś szybę, tak jak w Gringo (może bubble shield?). Kusie mnie jeszcze ten DMD.

Co myślicie - są tutaj użytkownicy tych kasków? Mogę prosić o jakieś szczere opinie?

#motocykle #motocykle125 #motomirki #pytanie #pytaniedoeskperta zawołam też #bojowkabialychkaskow ;-)
szczemat - Mam #pytanie o kask. Planuję kupić nowy, ale w moim mieście (#koszalin) sk...

źródło: comment_8cc460MGauGzbwUxwrfHjUpaEcS9vQV0.jpg

Pobierz
  • 26
@ZagLos: w przyszłym roku planuję zmianę motocykla i nijak Schuberth mi nie pasuje pod względem wyglądu. Od dłuższego czasu choruję na coś w starym stylu i stąd pod uwagę biorę powyższe kaski. Gdybym miał ścigacza lub turystyka, pewnie bym go wziął ;-).
@szczemat: kieruj się bezpieczeństwem i tym jak wygodnie leży na głowie, wygląd zostaw na koniec. Co z tego że będzie bajerancko wyglądał jak jazda w nim będzie niewygodna i mniej bezpieczna niż jakbyś jechał bez kasku.
Z tych wymienionych chyba Bell jest najlepszy, a tego bez europejskiego certyfikatu to sobie odpuść.
@Huberto606: Biltwella odpuściłem, wolę dopłacić do Nexxa, bo na papierze wygląda solidnie i zagraniczne recenzje potwierdzają, że jest wart swojej ceny. Bell chyba na razie odpada głównie ze względu na cenę. Tak więc najbardziej rozważam zakup tego Nexxa lub DMD.

Najgorsze jest to, że nie mam możliwości przymiarki tych kasków. Będę zamawiał z neta i najwyżej zwracał. U mnie w okolicy #koszalin nie ma chyba sklepu motocyklowego z tymi kaskami do
Mam zamiar zdecydować się na 1 z nich i po prostu dobrać rozmiar. Chyba, że ewidentnie nie będzie leżał na moim głupim ryju ;-). Gdybym mieszkał w Poznaniu, albo miał dobry sklep motocyklowy pod domem to inna rozmowa. Być może wybiorę się do Poznania, ale nie uśmiecha mi się specjalnie jechać w tamte rejony (co innego taka wizyta "przy okazji"). Stąd szukam opinii użytkowników, bo na pewno ktoś jeździ w np. w
@hufosterex nieee :-)
@katera Biltwell jest popularny i łatwo go dostać. Problem jest taki, że w moim mieście nie ma za dużo sklepów motocyklowych. Bell jest wśród branch pod uwagę. Cena jedynie odstrasza i z opinii wynika, że wentylacja powoduje głośne swiszczenie wewnątrz podczas szybszej jazdy. Oglądałem porównanie, z którego wynika, że jakościowo Nexx niewiele ustępuje kaskowi marki Bell, a jest o połowę tańszy. DMD też chyba jest w miarę popularny.
@szczemat: Gdzieś ty znalazł kaski takich firm? Pierwsze widzę,pierwsze słyszę. Chcesz być oryginalny,czy raczej wolisz mieć baniak w całości,gdyby coś? Kupuj kaski sprawdzonych firm,a nie szukaj podejrzanych wynalazków?
@Asteroida: Jak obracasz się w pewnych kręgach to pewne firmy są bardziej znane, inne mniej. Mi np. nic nie powiedzą pewne firmy kasków do ścigaczy. Też długo nie znałem firmy Schuberth itp., ale to oznacza, że jest gówniana? Wiesz w ogóle co to za firma Bell? Ta amerykańska marka powstała w 1954 r. i jako pierwsza opracowała i wypuściła na rynek kaski integralne (full face). Chcesz mi powiedzieć, że to gówno
@szczemat: Sorka nie zauważyłem Bell. To akurat znana firma. Znane marki nie robią kasków wyłącznie na sporty. Dlatego są między innymi i znane. Pomijam fakt,że kaski sportowe są jednak najbezpieczniejsze,a najbardziej waśnie z popularnych firm jak Arai,Shoei,Schubert. Do tego dochodzi aerodynamika,wentylacja,wyciszenie,waga. Żaden stylizowany kask nie może się równać parametrami. Z tym nawet nie handluj.
@szczemat: wczoraj oglądałem bullita, mierzyłem i myślę że się na niego zdecyduję. Do minusów można dodać że nie ma blendy, u mnie skończy się pewnie na wożeniu drugiej szyby ze sobą (mam okulary korekcyjne, więc przeciwsłoneczne odpadają). Jakość jest niezła, zreszta wczoraj innego Bella kupiłem rożowej. Tylko pamiętaj że to retro, on nie ma tylu gąbek w środku, nie dopasujesz go aż tak jak sportowy kask Schuberta.