Wpis z mikrobloga

Mam #pytanie o kask. Planuję kupić nowy, ale w moim mieście (#koszalin) sklepów motocykowych z dużym wyborem jak na lekarstwo. Rozważam następujące modele:

1. Biltwell Gringo
Z tego co wiem są dosyć popularne, ale nie mają homologacji europejskiej (nie wiem jak to będzie traktowane w razie wypadku). Przeczytałem i obejrzałem masę recenzji i wynika, że to raczej niższa liga. Przeraziłem się jak w jednej z recenzji po podpaleniu go, sam dalej zajmował się ogniem... Do plusów należy zaliczyć wygląd (kwestia subiektywna, podoba mi się) oraz cenę.

Następnie poszukałem podobnych kasków i trafiłem na takie firmy jak

2. Nexx XG100.
Mało popularne, ale za granicą zbierają bardzo dobre recenzje. Skorupa z włókna szklanego, niezbędne atesty (ECE/22-05,DOT oraz NBR-7471:2001) oraz akcesoryjny wizjer oraz daszek w zestawie, interesujący wygląd to jego atuty. Minusem jest mała dostępność (w Polsce ciężko go dorwać). Nie wiem czy pasują akcesoria od Biltwella. Jeżeli bym go kupił chyba byłbym jedną z niewielu osób, które jeżdżą w tej marce i byłaby to chyba pierwsza recenzja w PL ;-).

3. DMD Rocket lub Racer.
Cena już wyższa od Nexxa o około 500 zł, a nie wiem czy to się przekłada na jakość w stosunku do Nexxa. Skorupa również z włókna szklanego, certyfikaty i wygląd to plusy. Popularny model na zachodzie. Może któryś z mirków się wypowie o minusach i czy warto do niego dopłacać?

4. Bell Bullit
Cenowo najdroższy. Trwała skorupa, świetne materiały w środku. Nie ma so urkywać Bell to klasa sama w sobie. Kask idealny? Niestety, podobno słychać straszny świst w środku od wiatru dzięki otworom umieszczonym nad wizjerem. W recenzji Bell kontra Nexx motocyklista wybrał Bella (przy sporych wątpliwościach), ale wyłącznie do jazdy w mieście.

Prawdę mówiąc mocno rozważam Nexxa (stosunek ceny do jakości chyba najlepszy). Dobra skorupa, podobno całkiem przyzwoite wnętrze no i ciekawy wygląd. Fajnie byłoby założyć do niego jakąś szybę, tak jak w Gringo (może bubble shield?). Kusie mnie jeszcze ten DMD.

Co myślicie - są tutaj użytkownicy tych kasków? Mogę prosić o jakieś szczere opinie?

#motocykle #motocykle125 #motomirki #pytanie #pytaniedoeskperta zawołam też #bojowkabialychkaskow ;-)
szczemat - Mam #pytanie o kask. Planuję kupić nowy, ale w moim mieście (#koszalin) sk...

źródło: comment_8cc460MGauGzbwUxwrfHjUpaEcS9vQV0.jpg

Pobierz
  • 26
@szczemat: obejrzałem zdjęcia tego Nexxa, też nieźle wygląda. Dla mnie minusem jest ta odpinana szyba. Teraz mam kask z goglami i upierdliwe jest ściąganie ich. Wprawdzie nauczyłem się robić to jedną ręką, ale to ani wygodne ani bezpieczne.
@muaddib dzięki za opinię. Ja też noszę okulary korekcyjne, ale wyrobiłem sobie przeciwsłoneczne pod moją wadę i nie ma problemu :-). Wydaje mi się, że so tego Nexxa będą pasowały błendy od Biltwell albo Bella. Wszystko zależy od tego jaki rozstaw maja te zatrzaski.

@Asteroida nie mam zamiaru się spierać, bo masz rację.