Wpis z mikrobloga

Mireczki, zaprosiłam kolegę mojej córki na jej urodziny. Jego matka zapytała o prezent i to jest w miarę normalne, bo się pyta o takie rzeczy czasem, ale ja uważam że to ostatecznie gość powinien wybrać, więc napisałam

Ona się ze wszystkiego ucieszy. Najbardziej to by chciała żywego kotka jak ją pytałam ale to nie wchodzi w grę :p

no ale ona zaczęła tak nieprzyjemnie nalegać

A mozesz konkrwt napisac jestem w 39 tyg w kazdej chwili rodze I nie bede dała rady kupic

no dobra, hej, ale co mnie to w ogóle obchodzi, to nic niech nie kupuje, tak jak pisałam to niech się postarają i coś pomyślą (ja zawsze pozwalam córce samej wybrać w jakichś granicach), poza tym przecież głównie o obecność chodzi, i odpisałam jak najdyplomatyczniej jak umiałam:

Nie rozumiem, skoro nie dasz rady, to po co pytasz, co? Mnie to naprawdę wszystko jedno, uważam że gość powinien wybrać

i tu się uaktywniło HURR DURR:

Pytam po to bo chcialam kupic dziecku zabawke jaka chce I chciałam być miła tak poprostu. A za to ja nie rozumiem jak mozna kogos zapraszac na urodziny I tak hamsko odpisać czasem byś sie zastanowiła co piszesz lub mowisz bo nie jest to pierwszy raz troszke ogłady. A Szymek skoro ja nie dam rady to ma jeszcze TATE który go może przywieźć. Pozdrawiam I miłego dnia.

Jak dla mnie to taka typowa madka


Potrzebuję sędziego, racjonalnie się zachowuję w miarę czy to jednak ja jestem jakaś #!$%@??

#dzieci #relacjeinterpersonalne
  • 385
  • Odpowiedz
@ManamanaTuriruriru: nie, nie widzę. ale dziękuję za wyjaśnienie. to, co miałam na myśli, lepiej by oddawało "Nie rozumiem... Skoro nie dasz rady kupić" itd.

a z końcówką to nie jest powtórzenie pytania. chodziło mi o coś takiego: "po co pytasz "co?"? albo "po co pytasz, co masz kupić"?
  • Odpowiedz
@noelo_cohelo: 500 osób już zdążyło powiedzieć, że to Ty się tu zachowałaś jak karyna, ale nie - Ty dalej swoje. Rozumiem że dodałaś ten wpis żeby ludzie poklepali Cię po pleckach i powiedzieli że dobrze zrobiłaś i żeby Ci polać za to, ale tak się nie stało. Przyjmij to z godnością i zastanów się nad swoim zachowaniem zamiast kręcić gównoburzę i odpisywać wszystkim w tonie naburmuszonej nastolatki xD
  • Odpowiedz
@Pancerwafel: jeszcze jej sie mowi dlaczego zachowala sie jak burak to ta nic. To tak jakby jej mowic, ze mówienie dzien dobry jest dobre a nie mowienie złe to ona by pytała czy to źle, ze ona uwaza inaczej. xD
  • Odpowiedz
ona nie zapytała "mogę kupić TO, TEGO już przypadkiem nie macie?" tylko "dej mi konkret"


nie. Ona poprosiła o konkret ale nie chodziło o przykładowo "kup jej lego technic jakiegoś bionicla (#pdk)" tylko o rodzaj np. kup jej jakąś maskotke tylko nie tygrysa bo juz ma albo kup jej jakąś gre planszową. ty nie podalas jej zadnej informacji tylko powiedzialas o tym czego napewno ma nie dostać - kota.

jeszcze się tak nie zdarzyło
  • Odpowiedz
jak nie rozumiesz to trudno.


@monarchista: w takim razie niepotrzebnie odpisywałeś

Za trudne jest zrozumiec, ze mimo jej ciąży ma jeszcze męża ktory moze to kupic. Po to pyta - nie moze sama kupic ale ktos kupi za nią. I to ma znaczenie bo jak ma z córką jeździć mąż i szukać czegoś dla dziewczynki to moze byc pomylone. Prosta sprawa a ty nadal tego nie rozumiesz.

teraz jestem w stanie to kupić chociaż wciąż szkoda że tyle skrótów zastosowała. i że mi nie wytłumaczyła potem tylko się rzuca. potrzebuję tłumacza takiego jak Ty po prostu ( ͡
  • Odpowiedz
jeszcze jej sie mowi dlaczego zachowala sie jak burak to ta nic. To tak jakby jej mowic, ze mówienie dzien dobry jest dobre a nie mowienie złe to ona by pytała czy to źle, ze ona uwaza inaczej. xD


@monarchista: kwestia tolerancji
  • Odpowiedz
@noelo_cohelo: juz nawet nie czytam wszystkich komentarzy, za dużo tego. Ale po 1 jesteś gospodarzem, wiec to twoj obowiazek zadbac o to, zeby wszyscy goscie czuli sie dobrze, a jak kobiecie zalezy zeby trafic z prezentem, to nawet jak nie wiesz, to mozesz ja nakierowac co córka lubi, zeby nie bylo wtopy. I po 2 zastanów sie czy rzeczywiscie chcesz znac nasza opinie, bo kazdy niesprzyjający komentarz negujesz i sie
  • Odpowiedz