Wpis z mikrobloga

Wiecie co najbardziej boli ? Że wynik zupełnie nie oddaje tego co się działo na boisku. ZNOWU była padaka, dajemy się stłamsić jakimś ogórkom. Było więcej zaangażowania w meczu ale chyba przez pierwsze 20 minut. Grosicki marzy o premier league a gra tak dramatycznie przeciętnie (by nie powiedzieć słabo) że w takiej formie nie łapałby się nawet do Rennes. Milik to jest #!$%@? fenomen, gość ma więcej sytuacji bramkowych niż lewandowski i nie strzela kompletnie nic. Ja wiem że młody ale #!$%@? grasz w NAPOLI które jest mocnym europejskim klubem i takie sytuacje sie po prostu wykorzystuje. Zieliński chyba najgorszy w meczu. Niestety nie oglądam meczów napoli ale to co pokazuje w kadrze to jest dramat #!$%@?, każde podanie czytelne, nawet z celnością jest problem. I jak ktoś taki ma na siebie brać rozgrywanie piłki. Sory, ale krychowiak nawet w słabej formie zjada go w kadrze, mimo że grzesiek to piłkarz z dużymi brakami technicznymi. Zaskakuje mnie glik który w Monaco gra naprawdę zajebiście (oglądam ligę francuską wiec mam porównanie) a w kadrze od jakiegoś czasu ma problemy z koncentracją. Daje się łatwo ogrywać, brakuje mu orientacji i źle wybija te piłki niestety.

Czego życzę tej reprezentacji ? Zmiany trenera. Bo obstawiam że większość polskich treneiro poskładałaby tą kadrę bo mamy najlepszą reprezentacje od lat jeśli chodzi o czyste umiejętności. Nawałka po prostu nie ma koncepcji na nich, zresztą on sam nie jest jakimś dobrym trenerem nawet na polskie warunki. Benhałer wyciągnął więcej z jopów, smolarków czy wawrzyniaków niż on z obecnych piłkarzy. I niech nie zamazuje tego obrazu ranking fifa czy dobry wynik na euro - bo każdy kto oglądał te mistzostwa wie że nie graliśmy dobrze (może oprócz meczu z Niemcami.)

#mecz #pilkanozna #polska
  • 33
@rbck gra wyglądała momentami bardzo zle, ale na Boga czego wszyscy się czepiają tego Zielińskiego. On nie będzie miał co mecz trzech asyst i dwóch goli z przewrotki. Parę podań faktycznie niedokładnych, ale rozgrywał w miarę poprawnie i zaliczy decydującą asystę na Glika. Nie najlepszy może jego mecz ale to nie jest pirlo. Fatalnie to grał Mączyński
@Perlo: uwierz że wiem, może źle to ująłem. Chodzi mi o to że zieliński jako taki supertalent powinien lepiej rozgrywać tą piłkę a robi to tak jak krychowiak który jest właśnie bardziej defensywnie usposobiony. A z tymi selekcjami nawałki też nie byłbym taki pewien bo myślałem że wystawia się do składu piłkarzy którzy są w formie a nie 'żelazną jedenastkę'.
@rbck myślę że za dużo się od niego wymaga to po pierwsze, po drugie innego rozgrywającego nie mamy na poziomie po trzecie wydaje mi się że w klubie gra zupełnie inna piłkę, koledzy z klubu grają inne tempo i jest za mało doświadczony żeby tak sie przestawić. Mimo wszystko faktycznie masz rację niektóre podania przy jego umiejętnościach powinny być lepsze, ale musisz przyznać że parę razy Gruzinów wkręcał w ziemię.
@pabloAntonio: masz rację z tym że to też jest kwestia partnerów z zespołu, bo jak wiesz że obok Ciebie gra Hamsik i Allan, przed Tobą Mertens a za tobą Coulibaly to wzrasta też ta pewność siebie. Glik też lepiej gra z Jemersonem niż z Pazdanem. Nie chce go skreślać z kadry bo na jego rolę w kadrze (playmaker) nie mamy zupełnie żadnej sensownej alternatywy na poziomie chociaż półeuropejskim. Bo dać na
@rbck też mam wrażenie że nawalka nie wykorzystuje w pełni ich potencjału. Tu by się przydał jakiś dobry zagraniczny selekcjoner. Jeśli chodzi o środek pola to jeśli z kazachami mamy cały środek pusty to sorry bardzo ale w dzisiejszych czasach to już taka Dania jak na dzień konia nas leje jak psy i nawet pograć nie da. Na mundial zapewne pojedziemy, ale chyba będzie trudniej wyjść z grupy niż na euro mimo
@rbck dodam jeszcze że w pracy byłem jedynym przed meczem z Danią który mówił że remis będzie dla nas zajebisty. To hurrr durrr że Polska zajebista a w Danii to nikt nie gra. Mówiłem im z będzie pewnie 2-0 albo 2-1. Jak zobaczyłem ustawienie przed meczem to zaczęłam żałować że się z nimi nie zakładałem.
@rbck: gościu, wszystko co napisałeś się zgadza, ale ten "faken-zapisz to" Nawałka (przegranej z Portugalia nigdy mu nie wybaczę) ma po prostu szczęście, którego przez całe dekady naszej reprze brakowało.
Za 30 lat podkręcając wąsa nie będziesz wspominał #!$%@? stylu polaków za czasów Nawałki, tylko b. przyzwoite mecze. W świat idzie wynik, nie styl.