Wpis z mikrobloga

Mirko z #rzeszow - uważajcie w biedronkach, szczególnie na Kwiatkowskiego na parówki Kraina Wędlin (producent Sokołów, 62% mięsa). Są dziwne w smaku, konsystencja wygląda jakby w parowce było wszystko to co zawsze oprócz wspomnianego mięsa - rozpływają się przy jedzeniu, nie ma czego ugryźć.

Mimo ich dziwności zjadłem je wczoraj dwa razy (głodny i zajęty byłem na szukanie czegoś lepszego).

Dziś rano obudziłem się z uczuciem, że je zaraz zwymiotuje (chyba z 10 lat temu ostatnio rzygalem), ale obyło się bez tego i na razie tylko sraka.

Druga sprawa - co z tym zrobić? Chciałbym żeby ktoś przebadał co w tych parówkach naprawdę jest, a czego nie ma, że takie rewelacje się dzieją. Wciąż je mam, nie wyrzucałem jeszcze. #pytanie i #prawo wołam
  • 21
@Jade: @Vincenzo: @noekid: Trzeba zgłosić (najlepiej osobiście) do inspekcji sanitarnej czyli sanepidu. Pobiorą próbki i spiszą protokół. Jako, że producent jest pod nadzorem inspekcji weterynaryjnej to i ona zostanie powiadomiona i będzie mogła wszcząć własne postępowanie kontrolne. Pamiętaj, że od chwili złożenia zawiadomienia stajesz się stroną w postępowaniu i będziesz na bieżąco informowany o wszelkich krokach podjętych przez te instytucje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
zamiast tu pisać, to może do sokołowa pisz?


@icojamamtuwpisac: tak jak zauważyłeś - głównym celem napisania tutaj było poinformowanie, żeby tego nie kupować - od tego zaczyna się wpis :)

zastanawiam się czy do Sokołowa czy do biedronki czy do obu naraz

@Vincenzo: @Jade:
no i czy sanepid to dobre miejsce na takie zgłoszenia? Sanepid wydawało mi się, że zgłasza się jak sklep sprzedaje np. stare kiełbasy, bo tak
no i czy sanepid to dobre miejsce na takie zgłoszenia? Sanepid wydawało mi się, że zgłasza się jak sklep sprzedaje np. stare kiełbasy, bo tak sobie chcą - ale tu Biedronka dostaje po prostu paczkowany towar. Chyba, że Sanepid będzie sprawdzał to u Sokołowa właśnie?


@noekid: Jeżeli uważasz, że skład jest niezgodny z opisem możesz też zgłosić do inspekcji handlowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoją drogą jakiś
@noekid: Zgłaszasz do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego czyli PSSE na ul. Dąbrowskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chociaż, jako, że sprawa wykracza poza powiat bo zarówno producent jak i sprzedawca są spoza powiatu, a nawet województwa to sprawa może zostanie przekazana do stacji wojewódzkiej.
@SokolowSA: przyczyną może być to, że jest tam 62% mięsa? #!$%@? ludzie... tego zwierzęta nie chcą jeść...
@noekid: czego nie czytasz etykiet i nie kupujesz produktów które mają np 90% mięsa, są parówki, które deklarują np 96% mięsa w składzie. Troszkę droższe ale na jedzeniu naprawdę nie powinno się oszczędzać.
@noekid wiem co odpisze producent.
Miałem przykład z innym producentem.
Odpiszą ze w ciągu logistycznym został przerwany proces chłodniczy.

Tłumacząc to na polski dostawca nie przechowywał w magazynie w chłodni lub nie transportowano w chłodni.
Wystarczyło ze długo na rampie rozladowywano samchodód-chlodnie