Wpis z mikrobloga

Moja córka, za miesiąc level 2 uczy się mówić. Nawija cały czas po swojemu, ale po naszemu tylko kila słów: mama, tata, baby (bejbi, siostra), lody, bajka, tak, nie itp. Wczoraj nauczyła się "nie ma". Wieczorem przyszła do pokoju i spokojnie i wyraźnie powiedziała "BOGA NIE MA" :D żeby nie było niedomówień powtórzyła jeszcze ze 4 razy to potem. #dzieci #religia #gownowpis
  • 71
@gozwei: o kurcze, dziewczynka mniejsza od niej którą znam zna już ponad 50 słów a nawet i więcej ale to chyba nie reguła.. poprostu ta moja strasznie szybko się rozwija.


@pakoraban: Twoja pewnie nie była szczepiona, dlatego rozwija się znacznie szybciej niż inne dzieci.
@Majku_: Ok. Po prostu jak widzę te mamuśki co się cieciają do dzieci tak że dorosły człowiek nie potrafi zrozumieć co one mówią to mi się nóż w kieszeni otwiera.
A takim pieszczeniem się do dziecka można mu cofnąć płynność mowy. Ja podobno mówiłam płynnie w wieku 3 lat a później na czas kiedy rodzice wrócili do pracy poszłam pod opiekę babci i....zaczęłam się cieciać bo ona mówiła do mnie jak
@blondeblossom: ja z kolei podobno do trzech lat mówiłem dość kiepsko :) Dzisiaj z kolei w słowie pisanym idzie mi całkiem nieźle, ale jeśli chodzi o słowo mówione, to muszę mocno uważać, by być zrozumianym ( )
I nie, nie jesteśmy z tych mamusiek i tatuśków "a dziu dziu dziu" :)
Brałem dzisiaj późniejszy prysznic bo z rana miałem robotę, wpada do łazienki moja córa niecałe 2 lata i widząc mnie na golasa i moje przyrodzenie mówi "ooo, tata bimbam" ( ͡ ͜ʖ ͡) Czas zacząć zamykać łazienkę.
@gozwei: mój synek za 2 miechy kończy level 2 (dokładnie 30.11) i jego składanie zdań czasami zaskakuje. Pytam się go: idziemy do sklepu, co tam powiesz? Odpowiedź: Dzień dobry Panu, poproszę chlebek, masło i ... trampolinę. Powiedziane z taką powagą, że nie mogę opanować śmiechu. #dzieci
@gozwei: jeśli następnym razem wejdzie na czworaka po suficie z rękami i nogami w drugą stronę i powie to samo niskim głosem, kręcąc głową cały czas jedną stronę to wiedz, że coś się dzieje