Wpis z mikrobloga

@TSoprano: No i zapomniałem dopisać, ładowarki też nic nie dają. Problem jest też na dwóch płytach z tak jakby "luźną" wtyczką (czasami dociska a czasami nie).
@devhost97: Oryginalna ładowarka przestała mi już ładować i to wygląda jakby wtyczka była za luźna. Ale nawet jak wcześniej dociskało to i tak kiepsko ładowało. Mam LineageOS 7.1.2, jądro 3.0.101. Jak ładowarka od samsunga przestała ładować to mam teraz od LG, która normalnie ładowała przez kilka dni a teraz wydłużony czas ładowania i nie styka. Ten sam problem na dwóch płytach głównych. Dlatego pytam o system.
@Lepki: próbowałeś jakiegoś custom kernel o ile jakiś jest pod lineage os? Możliwe ze ten oryginalny kernel ma zdefiniowany niższy maksymalny przyjmowany prąd albo coś drainuje baterie i ładuje wolniej. Pokaz specyfikacje tej ładowarki (ile ma A na output)
@devhost97: Na początku po wymianie płyty było dobrze i dopiero z czasem się zaczęło rypać. Kernelem nigdy się nie bawiłem, więc nie wiem co i jak. Ładowarka LG 5V 0.85A, wcześniejsza samsung: 5V 0.7A.
Gdzieś na forum znalazłem taki wpis gościa:

czasem potrafi się spieprzyć /data/flash_image oraz /data/mtd0.img co powoduje miedzy innymi powolne lądowanie się baterii (jak również nie wykrywanie karty SD lub nie bootowanie się systemu i jeszcze parę innych
@Lepki: Jeśli mówisz że słabe ładowarki wcześniej ładowały szybciej, to możliwe że bateria się kończy. Znam 3 przypadki (w tym 1 mój) gdzie bateria w S3 puchła i były problemy z ładowaniem i trzymaniem prądu. Zobacz czy jest płaska, jeśli tak to moje pomysły się skończyły.