Wpis z mikrobloga

Mirasy, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tym gdzie ulokować swoje oszczędności.
Lokaty są marne, konta oszczędnościowe jeszcze gorsze. Ogólnie banki ok ale jak się coś na świecie wydarzy to w sumie można zostać bez kasy, bo ktoś przyjdzie i powie: od teraz wszystkim obcinamy po dwa zera z kasy, albo w ogóle zabiorą ludziom część oszczędności. W związku z tym zastanawiam się nad różnymi wariantami, np. nad złotem. Ile złota kupię np. za 50k zł? Nie chcę lokować całości w złoto, część będę trzymał jednak w banku na lokatach, funduszach i obligacjach skarbowych. Ogólnie to czy w jakimś najbliższym czasie (10 lat?) złoto może się zdewaluować? Może zostać zastąpione czymś innym i wtedy wszyscy mający złoto staną się "biedakami"? Jak się ogólnie zapatrujecie na takie sprawy i jak radzicie sobie z oszczędzaniem?

#lokaty #banki #bankowosc #zloto #oszczedzanie #oszczednosci #metaleszlachetne
  • 11
jakieś konkrety?


@kuta_senator: a bo ja wiem? może krugerandy? kamienie szlachetne? ale ja osobiście chyba bym się bał kupić w obawie przed oszustwem... umiesz sam sprawdzić czy legitne? bo ja nie.
@paprok: drożeć nie, ale czy będzie tanieć? Czy warto ulokować tam jakąś część swoich pieniędzy, żeby w razie czego nie stracić wszystkiego albo nawet dużej części? Właśnie o to mi chodzi, żeby podyskutować na ten temat...

... ale czego ja się #!$%@? po wykopie spodziewałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Czy warto ulokować tam jakąś część swoich pieniędzy, żeby w razie czego nie stracić wszystkiego albo nawet dużej części? Właśnie o to mi chodzi, żeby podyskutować na ten temat...


@kuta_senator: no ale o czym tu dyskutować? albo jebnie, albo nie. wycena złota nie jest związana z jego wartością tylko z popytem i podażą. ktoś z gigantycznymi pieniędzmi mógłby spokojnie sterować rynkiem przez agresywne zakupy i sprzedaż. gdyby ktoś potrafił przewidzieć jak
Pobierz paprok - > Czy warto ulokować tam jakąś część swoich pieniędzy, żeby w razie czego ni...
źródło: comment_2767O8Jb9eCqKn5BhB4LB0jRMv5o5Vg7.jpg