Wpis z mikrobloga

Jest ktoś kto by mi na priv miał czas wytłumaczyć lub odpowiedzieć na parę pytań odnośnie programowania w języku C (i jak dobrze z tym pójdzie to ewentualnie asemblera) mikrokontrolera 8051? Proste sprawy (jak dla Was pewnie xD) jak wyświetlacz 7-seg, przetwornik ADC, multipleksowanie.

#programowanie #mikrokontrolery #elektronika
  • 3
  • Odpowiedz
@Yggas: Żeby dostać konkretną odpowiedź, trzeba zadać konkretne pytanie. Na to, że ludzie będą walić na twoją skrzynkę prv żeby rozwiązać twoje problemy nie licz raczej. ;)
  • Odpowiedz
Obrazek do pytania 1

Jeżeli będę pisał jakiś kod w asemblerze to muszę tutaj umieścić nowy plik i dopiero się do niego odwoływać z main.c?
Jeżeli mam się odwoływać to jak? W jaki sposób?

Obrazek do pytania 2

Chcę zrobić zadanie z multipleksowaniem wyświetlacza 7-seg. Ma to być licznik 10000. Z tym, że teraz jak dodam po linijce

counter=0;

linijkę

P1++;

to już cyfra 9 przeskakuje na drugi wyświetlacz (ten od dziesiątek)
  • Odpowiedz
@Yggas

Ad 3: multipleksowanie polega wlasnie na bardzo szybkim przelaczniu. inaczej sie to nie da zrobic w tej konfiguracji.
Ad 2: problem z przeskakiwaniem wynika z tego ze P1 przelacza na kolejny weyswietlacz natychmias po inkrementacji, a dane do kolejnego wyswietlacza przygotowujesz w kolejnym obiegu petli (P1 wyprzedza reszte kodu o jeden przebieg petli)
  • Odpowiedz