Wpis z mikrobloga

Osoby decydujące się na dziecko bo teraz ich stać, bo 500+ będą przyczyną upadku cywilizacji.
Ich bękarty będą dorastać w otoczeniu pieniędzy socjalnych, telewizorów na raty i życia na pokaz ponad stan.
A potem dorosłość. Czyli praca. Tej, która nie wymaga specjalistycznej wiedzy będzie coraz mniej. Postęp technologiczny robi swoje. Nawet kasjerkę w tesco zastąpi całkowicie prędzej czy później maszyna.
Całe tabuny #!$%@?, biednych, niespełnionych ludzi będzie pałała nienawiścią do całego otoczenia.
Później jakiś polityk zbierze tą nienawiść, i nakieruje ją na np. Rosję, i wywoła wojnę, oskarżając ją o zabieranie polskiego majątku.
Potem jebną atomówki, i będziemy mieć kolejny dzień w roku wolny od pracy, w rocznicę bohaterskiej klęski.
#antynatalizm
  • 61
@ZercaMirkoslaw: #!$%@?.
Gdyby moi rodzice dostawali 500 plus na mnie od moich narodzin i wrzucali to na konto to do lat 18 miałbym 100 000.
Mógłbym sobie kupić mieszkanie za pieniądze które mam, a nie brać kredyt 100 000 i oddawać w ciągu 40 lat wpłacając ostatecznie ponad 200000.
Mógłbym kupić mieszkanie, mieć coś, komfort psychiczny byłoby znacznie większy.
Mógłbym iść na studia dzienne i mieć na nie pieniędze.
500+ jest
Np.

Ich bękarty będą dorastać w otoczeniu pieniędzy socjalnych, telewizorów na raty i życia na pokaz ponad stan.


Można np., skomentować - "skoro jest tak w twojej rodzinie, to nie znaczy że wszędzie..." - tylk po co.

Obejrzyj piramidę demograficzną dla Polski.
Program jest populistyczny ale to pierwszy jakikolwiek który dostrzega katastrofę w niedługiej przyszłości.
@Qiudo: A ja piszę o rodzicach, dla których dodatkowe 500 zł to główny impuls rozmnażania się.

To o czym napisałeś, świadczy o tym, że Twoi rodzicie nie potrzebowaliby tych pieniędzy, by Ciebie spłodzić, bo są normalnymi ludźmi, i tego typu świadczenie traktowaliby jako rezerwa finansowa, a nie bon na 100 calowy telewizor.
@ZercaMirkoslaw Osoby decydujące się na rower bo ścieżki rowerowe będą przyczyną upadku. Będą dorastać w otoczeniu pieniędzy państwa wydanych na ścieżki rowerowe i leczenie rowerzystów po wypadkach. Jeżeli rowerzysta chce ścieżkę to powinien sam ja budować z innymi rowerzystami w konsorcjum rowerzystow.
@Magnolia-Fan: właściwie to Ci zazdroszczę jeśli nie zasysasz informacji o tym co się dzieje na zachodzie. bardzo dużo ludzi nie zasługuje na miano człowieka. natomiast Ty możesz mnie kategoryzować gdzie chcesz, nawet nienawidzieć i obrażać. ja tu tylko nazywam rzeczy po imieniu, ale zdanie pojedynczego człowieka pewnie i tak nic nie znaczy. pozdro600
@piotr-maszkar: aha. To dawaj te kraje, bo jestem bardzo ciekaw, które to? Ciekaw również jestem jak chcesz to załatwić na skalę globalną, kiedy to rozwarstwienie majątkowe/tecnologiczne/ społeczne nie tylko pomiędzy poszczególnymi państwami, ale i w obrębie jednego narodu jest wciąż ogromne?
Osoby decydujące się na dziecko bo teraz ich stać, bo 500+ będą przyczyną upadku cywilizacji.

Ich bękarty będą dorastać w otoczeniu pieniędzy socjalnych, telewizorów na raty i życia na pokaz ponad stan.

A potem dorosłość. Czyli praca. Tej, która nie wymaga specjalistycznej wiedzy będzie coraz mniej. Postęp technologiczny robi swoje. Nawet kasjerkę w tesco zastąpi całkowicie prędzej czy później maszyna.

Całe tabuny #!$%@?, biednych, niespełnionych ludzi będzie pałała nienawiścią do całego otoczenia.
@Fafnucek: Finlandia, referenda w jego sprawie odbywaly sie rowniez w Szwajcarii. No jak, jak, kazdy by dostawal tyle samo a gdyby chcial pracowac to wiecej. Nie gadamy o krajach typu Kambodza bo tam robotyzacja nie postępuje.
@sylwester-stallone xD Nie bredź. Jeszcze 300 lat temu różnica między biedotą a arystokracją polegała na tym że jedni żarli w chacie zadymionej kasztany i korzonki a drudzy w palacach żyli. Dziś jedni jeżdżą samochodem sprzed dwóch dekad i mają wakacje na Węgrzech a drudzy mają nowe auto i wakacje w tropikach. Nic nie wskazuje by się to miało zmienić.