Wpis z mikrobloga

Osoby decydujące się na dziecko bo teraz ich stać, bo 500+ będą przyczyną upadku cywilizacji.
Ich bękarty będą dorastać w otoczeniu pieniędzy socjalnych, telewizorów na raty i życia na pokaz ponad stan.
A potem dorosłość. Czyli praca. Tej, która nie wymaga specjalistycznej wiedzy będzie coraz mniej. Postęp technologiczny robi swoje. Nawet kasjerkę w tesco zastąpi całkowicie prędzej czy później maszyna.
Całe tabuny #!$%@?, biednych, niespełnionych ludzi będzie pałała nienawiścią do całego otoczenia.
Później jakiś polityk zbierze tą nienawiść, i nakieruje ją na np. Rosję, i wywoła wojnę, oskarżając ją o zabieranie polskiego majątku.
Potem jebną atomówki, i będziemy mieć kolejny dzień w roku wolny od pracy, w rocznicę bohaterskiej klęski.
#antynatalizm
  • 61
@Rabusek
@ZercaMirkoslaw z tymi kasami samoobsługowymi to tak nie jest. Póki co przynajmniej nie są one w stanie zastąpić kasjera. Przy kasach samoobsługowych również stoi kasjer, który pomaga klientom. Jest dużo takich sytuacji: np maszyna wyczuje za małą wagę produktu, bo ktoś wypił trochę soku przed skasowaniem, od razu się blokuje i trzeba wezwać asystenta, czyli kasjera. To samo z pieczywem. No i, przynajmniej w Carrefourze, na kasach samoobsługowych nie można korzystać
@ZercaMirkoslaw: Jacek Dukaj Crux

Akcja toczy się w Polsce w przyszłości. Na skutek rozwoju technologicznego (głównie nanotechnologii) i zwiększania świadczeń socjalnych w 24 milionowej Polsce ponad 80% ludzi nie musi pracować by przeżyć - wszystko to zapewnia państwo. Ludzie tacy, utrzymywani przez państwo zwą się socjerami i nie mają większego wpływu na państwo. Polską rządzi 12 rodzin magnackich, a wokół nich skupia się klasa wysokowykształconych pracowników - ludzi bogatych. W tym
@Sanski: kasjer nie skasuje Ci produktu bez kodu kreskowego. Miałem taka sytuacje, wziąłem produkt do kasjera i... stwierdził ze nie da się tego skasować Wiec nie mogę tego kupić, chyba, ze znajdę taki z kodem (a niestety wszystkie moździerze były bez kodu). To samo jak nie ma kodu w systemie - po prostu odmówi skasowania, nawet manager nie pomaga w takich sytuacjach.
Co do kasjera pomagającego przy samoobsługowych - jest różnica
@Rabusek Bzdura, wszystkie kody są w systemie:P Ja jak mam coś bez kodu (bo pracuję jako kasjer) to dzwonię na dział i szukają, nie ma że nie ma :D musiales trafić na kasjerkę której się nie chciało zwyczajnie:P
Czasem nie topnieją, bo starsi ludzie naprawdę sobie nie radzą z tymi maszynami :< No ale fakt, zaoszczędzić by można tak czy inaczej, choć myślę ze póki co kasjerzy mogą być spokojni ( ͡
to dzwonię na dział i szukają, nie ma że nie ma :D musiales trafić na kasjerkę której się nie chciało zwyczajnie:P


@Sanski: jak boga kocham, mialem dwie takie sytuacje w Tesco i w Piotrze i Pawle, w obydwu sytuacjach dzwonili gdzieś, i #!$%@? z tego wyszło, bo była świeża dostawa i nie wprowadzili do systemu a wywiesili na sklep.
Jedno mi sie podoba przy samoobsługowych (szczególnie od wprowadzenia zbliżeniowych płatności) -
@Rabusek to przykro mi, w dużych marketach jest niestety burdel :<
No ja w Tesco też używam samoobsługowych bo akurat w markecie obok mnie te kasjerki to są jakieś żółwie. Jeden produkt ona podnosi 5 minut... I mnie to wnerwia tym bardziej, że wiem, że ja bym to załatwiła w 10 sekund, a ona się guzdrze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Większość kasjerów niestety ma trochę wyrąbane (wiem po
@Krul_prawakow: stracą, ale jak inaczej sobie to wyobrażasz? Proponujesz zainwestować ten hajs w biznes który może nie wypalić? Też opcja, ale chyba słaba.

Mi babcia odkładała 18 lat po 20zł (i wcześniej dwa lata po 200zł) i jak dostałem książeczkę i wyciągnąłem hajs, to poza 10k... miałem drugie tyle odsetek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przy odkładaniu 500+ co miesiąc, to jest 108k (o ile nie zlikwidują tego)
@Non_vincere_te: Średnia krajowa...jak ona jest liczona? Jeżeli jedna osoba zarabia 10000 zł miesięcznie,a dwie pozostałe po 1500, to średnio każdy z nich zarabia 4333,33 zł.
I tak, osobom które miały 1800 zł na 4 osoby, po dodaniu tysiąca #!$%@?. Ostatnio nawet słuchając wiadomości usłyszałem, że wielki sukces gospodarczy bo dochody z vatu wzrosły o ponad 20 procent.