Wpis z mikrobloga

@k1fl0w:

Obsesja na punkcie jedzenia warzyw i owoców zaczęła się u Hitlera w 1939 roku. Wcześniej rozsmakowywał się w faszerowanych gołębiach, bawarskich kiełbaskach i szynce. Nie wiadomo jednak, co pchnęło go do zmiany diety: zdrowy styl życia czy miłość do zwierząt, które w okresie hitleryzmu były szczególnie chronione.
@Ranage: zasadniczo to nawet trudno mu przypisać klasyczny nacjonalizm, bo w sloganach nazistowskich było używane najczęściej Volk - lud. Tak samo zbrodnicza polityka Rzeszy dotyczyła tylko nie-Aryjczyków, a tym kim był Aryjczyk decydował Hitler, tak samo jak bolszewicy i sowieci decydowali, kto jest klasą robotniczą, a kto burżujem i wrogiem ludu pracującego.
@bijotai: Kiedyś był dokument o lekarzu Hitlera, Teodorze Morellu, i wg tego dokumentu Hitler miał ogromne problemy z uzębieniem i mógł jeść tylko mocno przetworzone papki - głównie z fasoli. Z tego powodu miał problemy z układem pokarmowym. Morell postawił go na nogi szprycując pokaźnymi dawkami rozmaitych narkotyków.
zasadniczo to nawet trudno mu przypisać klasyczny nacjonalizm, bo w sloganach nazistowskich było używane najczęściej Volk - lud. Tak samo zbrodnicza polityka Rzeszy dotyczyła tylko nie-Aryjczyków, a tym kim był Aryjczyk decydował Hitler, tak samo jak bolszewicy i sowieci decydowali, kto jest klasą robotniczą, a kto burżujem i wrogiem ludu pracującego.


@TenebrosuS: bowiem w pewnym momencie rozwojowym systemy totalitarne, roszczące sobie prawo do egzystencji w każdej dziedzinie życia człowieka i życia
Nie potrafisz zrozumieć, że zawsze znajdzie się jakiś margines społeczny który szuka komu tu spuścić wpierdziel?


@Giveme5zloty: zgadzam się, nacjonaliści i narodowcy to na szczęście margines społeczny i nie wolno pozwolić, żeby z tego marginesu wyszedł.
@Giveme5zloty: zawsze tak myślałem o mojej ojczyźnie jako otwarty i tolerancyjny kraj, obecnie na wzroście jest postawa przeciwna i należy ją uciąć w zarodku. I nie chodzi mi tutaj o żadną przemoc, tylko o wyśmiewanie takich postaw i edukację o ile to możliwe.