Wpis z mikrobloga

Czy to jest jakaś plaga w taksówkach? Jeżdząc do klientów w #warszawa wołamy zwykle globa. Chyba jakoś z przyzwyczajenia. Ostatnimi czasy nie ma kursu, żeby po oznajmieniu, że będzie się płaciło kartą, nie było pojękiwań taksówkarza, że czemu. Po co? A może mamy "gotóweczkę"? Dzisiaj mnie zamurowało jak koleś zaproponował na początku trasy, że może on się zatrzyma, bo tutaj obok jest bankomat. No ku$%a. Polecacie jakąś inną firmę?
Gdyby tylko można było w korpo jakoś rozliczyć przejazdy uberem...

#taxi #januszebiznesu
  • 20
@Robert_K: nie możecie się postawić im jakoś albo zmienić Korpo? W Sawie z tego co widziałem(patrząc na kwitki z potwierdzenia) każdy ma swój terminal, wiec prowizje niskie i kasa na konto po 1-2 dniach.
@lukaszlew77: Raczej nie mają swoich terminali bo muszą jakoś obsługiwać karty klienta a co do zmiany to sam nie wiem. Bywa z tym różnie a tak jak wspomniałem, patrząc na inne korpo to 6% jest jedną z mniejszych prowizji.
@Robert_K: wydaje mi się, ze karty klienta i vouchery wklepują w oprogramowanie w tablecie. Na wyciągach i kwiatkach z kart nigdy nie miałem Sawa Taxi (jak w Ele czy mpt), a nazwy typu Paweł Taxi itd