Wpis z mikrobloga

Pink Floyd - Wish You Were Here
#muzykawolfika #muzyka #classicrock #rock #pinkfloyd

#100daymusicchallenge dzień 8: Piosenka, którą kiedyś lubiłeś/Aś, a teraz jej nie lubisz.

Będzie trochę prywaty i to dość intymnej. Nie potrafię słuchać tego kawałka, bo zaraz przypomina mi się mój bardzo bliski kumpel, którego pochowałem w wieku 17 lat (on miał wtedy 21). Najpierw alkohol, potem eksperymenty z narkotykami, w końcu wizyty u psychiatry i psychotropy, które zorały mu baniak, gorzej niż narko. W konsekwencji, chłopak popełnił samobójstwo... Razem słuchaliśmy Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors, etc. etc. Byliśmy trochę "hipisami", imponowało nam życie na krawędzi, ale ja nie traktowałem tego nazbyt poważnie, w przeciwieństwie do kumpla. Pamiętam jak kiedyś w jakimś pijacko-narkotykowym widzie, przechodził przez pasy na kolanach na czerwonym świetle "bo tak!". Jego matka błagała mnie o pomoc, żeby jakoś zająć chłopaka i odciągnąć go od złych nawyków. Próbowałem, ale co taki gówniarz mógł wtedy wiedzieć, starałem się jak mogłem. Na pogrzebie, rodzice wystosowali do mnie w kościele specjalne podziękowanie... Ciężki cios to był... Do dziś mam wyrzuty sumienia :(( No, także, nie lubię tej piosenki...
tomwolf - Pink Floyd - Wish You Were Here
#muzykawolfika #muzyka #classicrock #rock ...
  • 8