Wpis z mikrobloga

Jak ułożyć trening "wprowadzający" do siłowego ( siłowy mam na myśli Stronglifts )?
Jestem zasiedziały i nierozciągnięty. Przy przysiadzie do kąta mniej niż 90stopni robi mi się buttwink i mam uczucie jakbym leciał do tyłu ( słyszałem, że to może być przykurcz mięśnia płaszczkowatego ).

Dodatkowo tryb siedzący, mam słaby odcinek lędźwiowy kręgosłupa ( i delikatnie powiększoną lordozę w tym miejscu ) i możliwe, że lekka kifoza piersiowa.

Jakieś rady jak ułożyć trening? Typowo pod rozciąganie, czy jakieś ćwiczenia rozciągające na daną grupą przed ćwiczeniem siłowym ( i samo ćwiczenie na trochę niższych ciężarach )?
Może cardio z rozciąganiem? ( fajnie by było się trochę zmęczyć na siłowni nie tylko rozciągać ).

Czy może pierwszy tydzień typowo rozciąganie 4x w tygodniu, potem siłowy z dodatkowym rozciąganiem "słabszych" miejsc, a przysiad do kąta w którym nie będzie butt-winka?

Będę wdzięczny za jakieś ćwiczenia / gotowe programy pod rozciąganie bo ciężko znaleźć coś "ogólnego" jako trening z opisanym wykonaniem.
#mikrokoksy #silownia
  • 5
@Lewo: z tego co napisales wynika ze najrozsadniejszym wyjsciem bedzie popracownanie przez jakis czas z fizjo. Praca nad doprowadzeniem ciala do uzytku: wady postawy/przykurcze itp. Nastepnie jak juz bedziesz "sprawny" zabranie sie za dzwiganie.
@hornysausage: kiedyś byłem, olałem temat, ale to co lekarz mi powiedział myślę, że aktualne jest nadal ( czyli to co napisałem, ale dodam, że nie były to jakieś patologie tylko drobne rzeczy które w tamtym czasie mogły powodować ból w kolanie ).
Teraz bólu w kolanie nie mam, a z zaleceń wtedy mam napisane: wzmocenienie VMO, wzmocenienie tułów/miednica.
Inna wizyta to były testy u fizjo i wyszło, żebym rozciągął klatę "o
@lisku_chytrusku: ja myślę, że 90% koksów powinno iść do fizjo, zawsze jest coś do poprawy.
Ja nie mam hajsu, byłem jednorazowo i mniej więcej nad czym powinienem pracować.

Tylko jak układać taki trening oraz przyda się jakaś stronka z krótkimi objaśnieniami jak wykonywać dane ćwiczenie i na co działa ( taki atlas ćwiczeń na rozciąganie / mobilność )