Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,

Mam pytanie - czy ktoś z Was emigrował może do Kanady w nastepujący sposób?
Jedziecie na eTA do Kanady na turyste, na miejscu szukacie pracy, dostajecie oferte i wowczas aplikujecie o work permit, gdzie z umowa z kanadyjska firma to już jest bajka, żeby dostać WP. Nastepnie wyjezdzacie oficjalnie poza Kanade na 10 minut :D a potem wracacie juz na work permicie i zaczynacie tam życie na stałe.

#kanada #emigracja #wiza
  • 2
@kev3: powiem tak - nie jestem w żadnym wypadku doradcą ale podzielę się moim przypadkiem.

Jak się zatrudniałem w mojej firmie pracodawca zaaplikował dla mnie o LMIA i dał prawnika do ogarnięcia wszystkiego. Na czas przetwarzania papierów byłem jeszcze w Europie.

Prawnik powiedział mi że jako że jestem Polakiem nie potrzebuję wizy żeby wjechać do Kanady więc mogę przyjechać do Kanady zanim otrzymam LMIA, następnie jak rząd załatwi LMIA to zrobić
O kurcze, ale litania :D Dzięki!

Ja sam aplikuje o Work Permit na ten moment i widzę, że wszystko zależy od pozostałych aplikujacych. Jak zdam dobrze IELTS, powinienem mieć ok 430pkt, więc zależnie od miesiąca mogę sie zalapać albo i nie. Czasami jest 700pk progu a czasami 200pkt. Tak, pracuję w IT (UX Designer), więc zakładam ze nie powinno być problemu. Wymyślilem ten pomysł, bo kilka rekruterek z Vancouver zasugerowało mi, że