Wpis z mikrobloga

@Kempes: Polska walczyła ze swoimi wrogami kiedy nawet nikt nie myślał o USA i dalej istnieje. Nie wiem czemu jakaś pi**da rości sobie prawo aby nas pouczać.
Kim ona w ogóle jest? Kto to jest?
@Jebwleb: No a Grecja walczyła ze swoimi wrogami jak nikt nie myślał o Polsce i dalej istnieje. Czy więc Grecja ma prawo rościć sobie prawo by nas pouczać?

@Jebwleb: Ona nie podejmuje za nikogo decyzji tylko pokazuje jedną z możliwości, która w przyszłości może nas czekać jeżeli jeszcze bardziej odejdziemy od zasad demokratycznych w naszym kraju.
@Jebwleb: Nie ma żadnych przesłanek, które by mówiły, że za 20 lat Polska nie będzie istnieć. Ale oczywiście nie można wszystkiego przewidzieć, jak choćby upadku dużej asteroidy na naszą ukochaną planetę Ziemię.
@Kempes: cały czas odwracasz kota ogonem. Ja mowie ze nie trzeba się kurczowo trzymać czegoś co zmienia się średnio raz na 20 lat. Czy w 97 roku ktoś przewidział by że USA będzie walczyć o hegemonię z Chinami ,Rosją bedzie prowadzic wojnę z Ukrainą a UE będzie w ogóle istniec?O ile można nazwać istnieniem powolne zadychanie tego sztucznego tworu.
@Jebwleb: Komuna też twierdziła, że zachód, w znaczeniu UE, zdycha i lada chwila upadnie... i tak juz upada kilkadziesiąt lat, przy czym cały czas rośnie w siłę gospodarczą ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Kempes: ja slyszalem że UE ma raczej ujemny wzrost a stany mają poważny problem z rywalizacja z Chinami. Zachód leży i kwiczy. Nie ma sensu się w nich zapatrywać.
@Kempes: UE istnieje w tej chwili do momentu którego Niemcom się to opłaca. Jeśli tego nie rozumiesz to trudno. Jeśli będziemy liczyć tylko na zachód to budzimy się z ręką w nocniku. Trzeba ich traktować jak narzędzia do przetrwania. I tyle.