Wpis z mikrobloga

#pytanie #komputery #pytaniedoeksperta #drukarki

Jaka wybrac drukarke dla osoby po 40stce ktora bardzo slabo odnajduje sie w swiecie informatyki?

Zaostalem poproszony o pomoc w wyborze drukarki do malego (2 osobowego) biznesu w cenie 500-1000zl

Wczesniej ta osoba kupila drukarke za 200zl, dziala pare miesiecy, pozniej za 350zl to samo, ostatnia ktora wlasnie wywalilem do smieci kosztowala 450zl.

Drukarki byly raczej "do domowego zastosowania", w pracy mamy biurowa drukarke a ta dziala zawsze i chyba bardziej bysmy sie sklaniali do drukarek przeznaczonych do biura. nie zalezy nam na Faxie czy innych dodatkach. Ma tylko skanowac i drukowac (nie za duze ilosci dokomentow) ZAWSZE, no i oczywiscie zeby miala Wifi (ale to chyba nie problem w dzisiejszych czasach).

Czesto bedzie drukowane cos w kolorze.

Nie jestem pewien czy rozgladac sie za laseorowa czy jednak atramentowa?

Z gory dzieki za poswiecenie dla mnie czasu :) !
  • 9
@NaxZST: Wiem, ze polecał atramentówkę - jego różowy dużo drukował na studia i za grosze tusz wychodził, a sama drukarka jakieś 300zł chyba kosztowała. Niestety nie pamiętam modelu, a teraz nie mam się go jak spytać...
@NaxZST: Jeżeli do 1000 zł to mogę z czystym sercem polecić urządzenie laserowe Brother DCP-9015. Mamy ją u siebie w firmie i od roku nie sprawiła nam żadnego problemu, a katujemy ją dość mocno (ponad 100 wydruków kolorowych dziennie). Obsługa / wymiana tonerów jest banalnie prosta i zamienniki do niej kosztują u nas w granicach 40 zł za kolor, co jak na laser jest bardzo przystępną ceną. Dodatkowo bez problemu