Wpis z mikrobloga

Mam w ogrodzie pająka niedojdę. Wybudował sobie sieć na skraju mojego tarasu i bezskutecznie od 3 dni czeka na ofiarę.
Wychodząc rano na kawkę i papierosa omijam ostrożnie jego sieć, przeganiam koty - mimo mojej pomocy ciągle pusto w sieci. Parząc rano kawę zabiłem zwykłą muchę i już miałem ją wyrzucać ale wtedy przypomniał mi się mój nowy lokator.
Delikatnie przeniosłem martwą muchę na taras i spuściłem mu z góry prosto w sieć.
Pająk zareagował szybko, z dumą ją sobie owinął pajęczyną i teraz siedzi przytulony pękając z dumy. Mucha dwa razy większa niż on.

Tak to ja, opiekun dzikich pająków.

#truestory #przemysleniazdupy #pajaki
  • 93
  • Odpowiedz
@Ssslave: brawo, zainwestowales jedną muchę, pająk sie rozmnoży, a jego dzieci zjedzą conajmniej 10 #!$%@?ących much i 15 komarow, w nastepnym pokoleniu to juz bedzie 100 i 225. Myslę ze dzieki tobie po kilku pokoleniach potomkowie tego pajaka zjedzą wszystkie muchy i komary na swiecie:)
  • Odpowiedz
@Ssslave: Szanuję. Kiedyś na wakacjach na tarasie mieliśmy krzyżaka, nazwaliśmy go Felek i rzucaliśmy mu na pajęczynę muchy, komary itd. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po tygodniu był taki spasiony, że ledwo go ta sieć utrzymywała xD
  • Odpowiedz
@Ssslave: A ja (mimo, że boję się dziadów jak jasna cholera) mam jednego/jedną? na futrynie okna w łazience. To jedno okno nie ma moskitiery, bo w nim popalam ;-) Pająk ma branie, bo wszystkie komary ładują się do domu tym okienkiem. Też dokarmiałam, w gorsze dni, a teraz będą maluszki. Tydzień temu widziałam wyssane zwłoki samca tegoż gatunku ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@TomekNAUK: Albo będzie tak, że ten pająk urodzi setki pająków nie umiejących polować. @SsslBędzie musiał codziennie łapać coraz więcej much. A jak będzie ich na tyle dużo, że nie będzie sobie radził to pająki się zbuntują założą związki zawodowe i wszyscy będziemy musieli łapać im muchy.
  • Odpowiedz
@Ssslave miałem kiedyś takiego pod sufitem i mu komary podrzucalem, ale kiedyś pod moją nieobecność dziewczyna go zauważyła i skończył w odkurzaczu :(
  • Odpowiedz