Wpis z mikrobloga

........................................................................................................................
Wpis kierowany do mirków obserwujących tag: #wykopskubietotalizatora
........................................................................................................................

Mireczki i Mirabelki,

Dzisiaj ponownie o zdrapce Ekstra Pensja!

Do zakończenia sprzedaży zdrapki Ekstra Pensja, numer zdrapki 376, zostały 2 tygodnie. Jest to obecnie najlepsza zdrapka do zakupu jeżeli chodzi o nagrodę główną. W grze nadal mamy 3 nagrody główne (2 w kolorze żółtym i 1 w kolorze czerwonym), każda to 196 000 zł (-10% podatku od nagród).
Szacowane prawdopodobieństwo trafienia nagrody głównej przy zakupie jednego losu w gorącym przedziale wynosi: 0,0020%. Żadna inna zdrapka nie oferuje tak dobrego współczynnika wygranej.

Obecna sytuacja wygląda następująco:
- Szacowana liczba losów pozostałych w wygrywających transzach: 49 998 losów/transza
- Koszt wykupu wszystkich losów w transzy: 249 990 zł
- Statystyczne wygrane w wykupionych losach: 133 815 zł + 176 400 zł [nagroda główna]
- Zgodnie z obliczeniami przy zakupie wszystkich losów z danej transzy i zakładając, że wygrywający los dalej jest w sprzedaży (a nie został np. wyrzucony do kosza) wychodzimy 60 225 zł na "+". Pomijam koszty logistyczne związane z próbą wykupienia wszystkich losów w danej transzy ( ͡º ͜ʖ͡º)

Przypominam, że mapka z kolekturami gdzie 2 tygodnie temu były jeszcze dostępne te losy znajduje się tutaj [wyjątkiem jest oddział Gdańsk gdzie punkty są aktualne na stan 21 sierpnia]:
https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1G0xglp-mCGMTHG3BI0n20y-XgMI≪=52.26981049615963%2C19.730584642463327&z=6
Możliwe, że stan bardzo się zmienił i mapa jest daleka od prawdy. W tym celu zapraszam do przeczytania następnego akapitu.

Jeżeli zamierzacie wybrać się na większe zakupy (jak użytkownik @Jeremowicz - polecam prześledzić jego ostatnie wpisy. Mirek szaleje nam w Gdańsku :D ) to warto będzie poprosić o listę kolektur w których zdrapka jest jeszcze dostępna. Listę taką można czasami otrzymać po kontakcie mailowym z oddziałem Totalizatora z którego chcielibyśmy listę kolektur.
Jeżeli zatem interesuje Was np. lista kolektur z tą zdrapką w Toruniu to wybieracie oddział dowodzący, czyli oddział Bydgoszcz, i tam kierujecie swoje zapytanie. W tym wypadku na email: bydgoszcz@totalizator.pl z prośbą o listę kolektur z zdrapką Ekstra Pensja, numer zdrapki 376 w mieście Toruń.
W zależności od humoru specjalisty ds. sprzedaży lista zostanie Wam przekazana... bądź nie :|
Jeżeli chcecie zakupić zdrapki na śląsku to listę z oddziału Katowice otrzymacie dopiero pod koniec miesiąca bo pracownik je rozsyłający jest obecnie na urlopie :|

Jeżeli dostaniecie jakąś listę i będziecie wiedzieli, że nie odwiedzicie wszystkich punktów to dajcie znać mi na PW a poproszę @michal1080 o wstawienie listy uzyskanej przez Was na mapach. Może Mirek-sąsiad albo Mirabelka-sąsiadka pomoże odwiedzić Wam kolektury w okolicy :)

No i przypominam o możliwości śledzenia aktywności @Jeremowicz , który dzieli się z nami na bieżąco swoimi podbojami w Gdańsku! Do tego wpisu wrzuciłem jako zdjęcie jego przykładowy wpis.

Pomniejsza analiza z gorącymi przedziałami dla każdej zdrapki dostępna jest tutaj:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/16IsFhGzSfBV8dAmTDYVNnvTFFicYuXyZkvbNdKgI2Os

Wszystkim nowym czytelnikom proponuję zaznajomienie się ze wcześniejszymi wpisami pod #wykopskubietotalizatora gdzie rozwiewane jest wiele kwestii. Da Wam to ogólne spojrzenie na to co jest pod tym tagiem publikowane.

Wszystkim drapiącym życzę powodzenia i pochwalcie się od czasu do czasu tym co wydrapaliście [ bądź wtopiliście :| - o tym też warto mówić!]
Pobierz Nutaharion - ...........................................................................
źródło: comment_hr91Qa5XICMXoxVh6z7QRWngyORJBw7f.jpg
  • 4
Osobiście unikam przedziału 088xxx w żółtych jak ognia. Co bym nie kupił to pustaki, przynajmniej w Gdańsku.
Już myślałem nad tym, że chyba bym się przewrócił na lewą stronę, gdyby to w tym przedziale była nagroda a ja ją olałem :/

Właśnie @Nutaharion: napisałeś "nie wyrzucił do kosza". Czytałem na forum lotto, gdzie już kilka razy chwalili wasza pracę ( @michal1080 ), że ponoć jedna wygrana przepadła. Ponadto padło tam słowo
@Jeremowicz hej, wygrana z przedziału w okolicy 88xxx padła w Rudzie śląskiej więc możesz spać spokojnie ;)

Idąc tokiem rozumowania że jakaś nagroda główna przepadła to nie pozostaje nic innego jak przestać kupować zdrapki "bo na pewno głównej już nie ma". Ja zawsze podchodzę z dużym dystansem do takich newsów ;)