Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy! Zostałem dzisiaj "przyjęty" do pracy; przyjęty w cudzysłowiu, bo bez umowy o pracy. Pracodawca proponuje żebym założył jednoosobową działaność gosporadczą i wystawiał mu faktury co miesiąc. Do podstawowej kwoty na rękę na którą się umówiliśmy dolicza 400zł na opłaty za prowadzenie firmy. Czy to jednak nie za mało? Czy może robi mnie w bambuko z tą firmą? #firma #prawo #ksiegowosc
  • 25
@kafapre: To jest wałek ale innego rodzaju. Jak jesteś pracownikiem to dostajesz wypłatę do ręki bez martwienia się o zapłatę zaliczki na podatek do urzędu skarbowego, odprowadzenia składek do ZUS, prowadzenie księgowości i cały szereg innych obowiązków. Także jak pracujesz w ramach JDG zamiast UOP to dolicz sobie minimum ok. 2000 na ZUS i księgową a wszystkie stawki w umowie podawaj netto (bez VAT) bo jak nie podasz to będziesz musiał
@Jaracz_Joint 1200 sam ZUS na minimum (wiem, mały ZUS ale ten jest tylko na początku), księgowa plus czas opa który musi poświęcić na obowiązki przedsiębiorcy a których nie miałby jako pracownik.