Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanie odnośnie #prawo a dokładniej #prawopracy. W tym miesiącu miałem wypadek w drodze do pracy i obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim do końca tego miesiąca (zwolnienie zostanie przedłużone o około 2 tyg ale o tym dalej). Niestety do pełnego wyzdrowienia potrzebne są mi dwie operacje. Pierwsza z nich już w przyszłym tygodniu i po około 2/3 tygodniach będę mógł wrócić do pracy co jest dla mnie ok. Niestety na drugą operacje muszę poczekać do końca października i nie będę zdolny do pracy przez około dwa miesiące. W obec tego czy jeżeli przerwę ciągłość l4 pomiędzy operacjami to drugie świadczenie będzie również wypłacane w 100 % mojej miesięcznej pensji czy tylko 80%?
  • 12
@yuuu_: Jeżeli na październikowym zwolnieniu będzie kod choroby zwiazany z obecym schorzeniem, to wystarczy zaświadczenie od lekarza, że zwolnienie lekarskie, czy tam schorzenie takie a takie jest następstwem wypadku z dnia tego i tego.
@Stulejusz_Wielki: A płatne miałeś przez firmę czy zus? Bo u mnie w zusie same dzwonimy do ludzi jak po przerwie przynoszą zwolnienia z tym samym kodem z prośbą o dostarczenie zaświadczenia żeby otrzymać 100%
@Stulejusz_Wielki wracam do tematu z małym updatem. Rozmawialem dziś z HR i sprawa ma się tak, że jeżeli to kontynuacja leczenia i następstwo wypadku to drugie l4 również będzie płatne 100%. Sprawę trzeba będzie ciągnąć z ZUS ze względu na przekroczenie 33 dni.
@yuuu_: z tym limitem 33 dni może jeszcze opiszę o co chodzi w przypadku wypadku przy pracy. Generalnie jest coś takiego jak 33 dni wynagrodzenia za czas choroby i zasiłek chorobowy. W przypadku wypadku przy pracy od 1 dnia niezdolności płatny jest zasiłek chorobowy.

1/ sytuacja: zwykłe zwolnienie:
1.1/ firma zatrudnia poniżej 20 os - w danym roku kalendarzowym płatnik składek jest zobowązany wypłacić za 33 dni (14 dni jak powyżej