Wpis z mikrobloga

Jeden z najważniejszych obiektów na torze, może za raz po głównym budynku, powstał już na bardzo wczesnym etapie projektowania. @jacob-m przygotował bardzo solidną bazę pod ostateczny model a ja naniosłem poprawki w geometrii, narysowałem tekstury i zrobiłem UVW maping. Ostatecznie światła startowe toru Kielce prezentują się w ten sposób. Po prawej dodatkowo tekstura.

Zapraszam do obserwowania postępów z prac pod tagiem #aclmodteam

#grafikakomputerowa #grafika3d #gamedev
RealAKP - Jeden z najważniejszych obiektów na torze, może za raz po głównym budynku, ...

źródło: comment_Wn49HqoidpjVRLOapAa8h60QS3BMDxVZ.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@amisobad: czego nie wiesz? Jak masz jakieś rady, to chętnie posłuchamy. Prawda jest taka, że jesteśmy bandą żółtodziobów, więc rady kogoś doświadczonego się zawsze przydadzą.
  • Odpowiedz
@RealAKP: teksturki fajne, z geometrii można byłoby jeszcze o parę punktów w dół zejść, ale po co, trochę kanciasto jest, nie myśleliście o jakiś bevelkach? :D
  • Odpowiedz
@amisobad: Dzięki :) Rzeczywiście, można zejść jeszcze z poly na pewno na kloszach, pomyśle o tym na pewno bo to ważne. Zrobiliśmy bevelki tylko tam gdzie wydawało się to niezbędne, generalnie musimy się trzymać low poly jak to tylko możliwe, silnik graficzny AC nie jest idealny (lekko mówiąc) a wiadomo, w symulatorze framerate jest kluczowy, dlatego optymalizacja jest absolutnym priorytetem.
RealAKP - @amisobad: Dzięki :) Rzeczywiście, można zejść jeszcze z poly na pewno na k...

źródło: comment_lOSEkaodsyQ109BUiiYGUgMFhhx88RpV.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Shelby_zajety: to uciąć na łączeniu i w-----c loopy xD Co to za problem?
@RealAKP: jak optymalizacja to priorytet, to musicie ostro zejsc z punktami na swiatlach, kloszach. Jest az 15 ich a ni cholery nie potrzeba im wiele geometrii. Na upartego to mogly by byc nawet plaskie na plane'ie, bo i tak nie widać ich pod kątem
  • Odpowiedz