Wpis z mikrobloga

Czy jakis Wykopeq jest w stanie polecić dodatkowy fundusz emerytalny?

Jak wiemy #zus zaoferuje nam wyborne życie od pierwszego do trzeciego, więc trzeba by cos zacząć odkładać. Tylko gdzie? Niektorzy moi znajomi mają pakiety w Brytanii, Szwecji, czy w Gebelsowie, ale obawiam się, że ponieważ są biali, to za 20-30 lat i tak im ktoś zabierze całe oszczędności.

Nie wiem co wybrać, złoto? Kupować po kilka gramów miesięcznie? Może jakieś fundusze w Azji? 2-3 mniejsze na różnych kontynentach? Może @MichalStopka_pl specjalista jest w stanie coś wskazać? Nie jestem Tuskiem i nie dostanę 80k miesięcznie za lizanie dupy nieswoim językiem.

#zus #emerytura #glod #bieda #jakzyc
h.....u - Czy jakis Wykopeq jest w stanie polecić dodatkowy fundusz emerytalny? 

J...

źródło: comment_gAQug4Cz02wrRnSEXOTkMrb2O7qLikO0.jpg

Pobierz
  • 12
Czy jakis Wykopeq jest w stanie polecić dodatkowy fundusz emerytalny?

@hauhauu: Inwestuj w dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°) To zawsze była, jest i będzie dobra inwestycja. Dodatkowo, co byś nie robił, warto skorzystać z IKE/IKZE bo tutaj można zyskać kilkadziesiąt, kilkaset a nawet kilka mln zł. To moim zdaniem podstawa: http://www.michalstopka.pl/korzysci-plynace-z-ike-oraz-ikze-co-wybrac/ . Reszta to już zależy od Twojej konkretnej sytuacji. Zacznij od analizy Twojej sytuacji przechodząc przez
2017 rok ludzie nadal wolą oddać na fundusz niż zainwestować albo trzymać kasę na koncie lub pod poduszką. Już wiem kto głosuje na partie w tym kraju. (ʘʘ)


@SwiatowyZawiasMieszkaniowy: Co jest złego w funduszach? Trzymając pieniądze pod poduszką tracisz na inflacji, a lokaty zwykle chyba nawet inflacji zbytnio nie pokrywają?
A na inwestowaniu to się raczej trzeba znać niestety. A fundusze robią to za nas, czyż nie?