Wpis z mikrobloga

Jadłem sobie dziś sałatkę gyros i tak się zacząłem zastanawiać skąd się ona wzięła. I w sumie nie wiem, jakoś kilka lat temu (7-8? może więcej?) się nagle pojawiła, szybko zdobyła serca Grażynek i stała się ozdobą każdego szanującego się imieninowego stołu. Gdzieś na świecie się tak jada? Skąd ten przepis? Tyle pytań i zero odpowiedzi
#pytanie #gotowanie
ppiasq - Jadłem sobie dziś sałatkę gyros i tak się zacząłem zastanawiać skąd się ona ...

źródło: comment_irm8kzqum72eBttEbLheBKDmQfNAGLE2.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ppiasq: Nie miałem przyjemności w domu jadać. Ale ta sałatka to i tak nic w porównaniu z "sałatką z zupek chińskich", którą poznałem ostatnio.
Tysiące pytań bez odpowiedzi.
  • Odpowiedz
@Ayano zalewasz np 2 zupki łagodny kurczak i 2 pikantny kurczak. Tak na gęsto. Studzisz. Kroisz drobno świeżego ogórka, pomidora, paprykę i cebulkę. Całość zarzucasz majonezem i voila! Zdrowe pyszności( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@ppiasq ja tam biorę 3x zupka chińska i zalewam małą ilością wody by tylko makaron spuchł. Filet z kurczaka podsmażyć dodając przyprawę gyros. Majonez , kukurydza i papryką z puszki. Ogórek konserwowy. Kapusta pekińska . Posiekać na średnie kawałki. Dodać majonezu i wymieszać. Żarcie na 3 dni :)
  • Odpowiedz
@graf_zero: w sumie, u mnie w rodzinie sałatka z zupek chińskich pojawiła się mniej wiecej w tym samym czasie co gyros. I w sumie tak już zostało. Wcześniej pamiętam królowały jarzynowe i z tuńczyka, a teraz w sumie idzie głównie gyros. Ale k---a zupki chińskie kocham!
  • Odpowiedz
@Sofa:
Od dołu
Smażony kurczak z przyprawą do gyrosa
Ogórki konserwowe
Cebula, przeważnie czerwona
Odcedzona kukurydza
  • Odpowiedz