Wpis z mikrobloga

@SH91: a co ma do tego gdzie odnosil najwieksze sukcesy? Boniek najwieksze sukcesy mial w Juve, ale sam siebie okresla Romanista i jest wiele takich przykladow. Nie wiem jak jest z Rooney'em, ale czesto jest tak, ze zawodnik bardziej identyfikuje sie niekoniecznie z klubem, w ktorym zdobyl najwiecej pucharow.
@rybsonk: a dlaczego nie? jak ktoś się interesuje, to są równie ciekawe jak mecz ich odpowiedników w Anglii czyli Crystal Palace z West Hamem :)

Ja osobiście też lubię oglądać Premier League i robię to często, bo otoczka wokół tej ligi jest niesamowita. Ale piłkarsko poziom według mnie jest wyższy w La Liga. A ciekawe mecze zdarzają się wi jednej lidze i w drugiej, w La Liga pada nawet więcej bramek
@salvador_w_dali: trochę się zapędziłeś. Na mecz Malaga - Las Palmas w tamtym sezonie przyszło 20 345 ludzi. Na mecz WHU - CP przyszło 56 984 ludzi. Więc te mecze na pewno nie są odpowiednikami.

https://www.flashscore.pl/mecz/rNKQ9Qbb/#szczegoly-meczu
https://www.flashscore.pl/mecz/rFYJKZAd/#szczegoly-meczu

Na mecz Atletico Madryt - Real Madryt w półfinale Ligi Mistrzów przyszło: 53 422 ludzi więc już to jest bardziej odpowiednikiem pojedynku WHU - CP.
https://www.flashscore.pl/mecz/j1RuHbyB/#szczegoly-meczu

Jeszcze tylko wspomnę, że pojemność stadionu
@SH91 i po co piszesz bzdury? przeciez po transferze do Evertonu z miejsca powiedzial, ze chodzili z synem w domu w koszulkach Evertonu, a do tego jego syn mial posciel Evertonu. Jego serce zawsze bylo niebieskie.
Na mecz Malaga - Las Palmas w tamtym sezonie przyszło 20 345 ludzi. Na mecz WHU - CP przyszło 56 984 ludzi. Więc te mecze na pewno nie są odpowiednikami.


@Robol: ale co do tego ma frekwencja? Ja porównywałem po prostu mecze drużyn, które zajmowały te same miejsca w tabelach, w poszczególnych ligach. Malaga i Las Palmas to 11-ta i 14-ta drużyna tamtego sezonu, a West Ham i Crystal Palace to
@salvador_w_dali: i sam się zaorałeś właśnie bo analogicznie mógłbyś porównywać mecz Śląska Wrocław - Ruch Chorzów do Malaga - Las Palmas i mówić, że to ten sam poziom bo pozycje w tabeli te same i wyobrażać sobie malownicze życie we Wrocławiu z karnetem na mecze Śląska.

A co ma do tego frekwencja? Zysk z dnia meczowego, ilość sprzedanych koszulek. Więcej pieniędzy z transmisji meczu. Większy budżet klubu. WHU ma budżet ponad
@Robol: no przecież coroczne wyniki Ligi Mistrzów pokazują, że niekoniecznie mają znaczenie budżety klubów, a to gdzie występują jacy piłkarze.

Ale ja nie zamierzam kłócić się o to, czy La Liga jest lepsza od Premier League czy nie, ale chodziło mi o, to, że jest równie ciekawa jak Premier League a na pewno nie odbiega poziomem, co pokazują wyniki sportowe, gdy kluby z tych krajów się spotykają ze sobą.

Dodatkowo w
@Smookie ze niby nie mozna odejsc z klubu, ktorego sie kocha do innego, wielkiego, ktory gwarantuje miedzynarodowe i krajowe trofea? E verton wtedy to nie byl Milan czy Inter lub nawet Liverpool, ze moglby sobie grac w nim cala kariere. Chcial cos osiagnac, wiec poszedl do United, proste.
@salvador_w_dali: budżet zawsze ma znaczenie. To, że PL jest bardziej wyrównane też ma znaczenie bo w LL gwiazdy nie muszą się zajeżdżać w każdym meczu jak to ma miejsce w PL tylko sobie biegają na 90% w ponad połowie meczów, żeby przycisnąć na samą czołówkę. Nie mówię, że Real, FCB czy Atletico są gorsze od mistrza Anglii. W tym momencie wszystkie te drużyny są prawdopodobnie silniejsze, niemniej jednak ostatnia drużyna w